Prywatne akademiki w Łodzi – BaseCamp

Studenci wybierają nowoczesne, doskonale zaprojektowane prywatne akademiki w Łodzi

Kawa w domowych kosmetykach do włosów i ciała

Pozornie zbędne fusy z kawy warto wykorzystać w zabiegach pielęgnacyjnych

Spotkania i dania w Centrum Handlowym Młociny

Galeria Młociny to jedzenie – od wykwintnego, po kultowe dania fast food, od słodkości po zdrową kuchnię

Parafina – działanie lecznicze i kosmetyczne

Parafina ma szerokie zastosowanie w kosmetyce i w leczeniu różnych dolegliwości

Groprinosin dla dzieci – idealny na wirusy

W apteczce warto mieć lek na gorączkę, bolące gardło i przeciwwirusowy Groprinosin

Pierwsza miesiączka – o tym warto rozmawiać

Jednym z najistotniejszych etapów menarche jest pierwsza miesiączka u dziewczynek

Czas na jesienne trendy

Jesień nadejdzie i to już wkrótce, warto przyjrzeć się co wydarzy się w modzie jesienno – zimowej

Androgenowe wypadanie włosów – przyczyny i leczenie

Prawdziwą zmorą wielu mężczyzn jest łysienie na czubku głowy, którego przyczyną jest najczęściej androgenowe wypadanie włosów

Dojrzałe, starzejące się włosy – jak o nie zadbać?

Degeneracja włosów rozpoczyna się w okolicach 30 roku życia, początkowo nie dając widocznych objawów

Kotły grzewcze – wybór optymalnego rozwiązania

Kotły grzewcze powinny być jak najbardziej ekonomiczne, a także bezawaryjne i bezpieczne

Dlaczego wybrałabym wesele w stylu rustykalnym

Był taki czas, że śluby i wesela musiały być ogromne, z pompą, przepychem, na bogato. Czasami nowożeńcy (a może ich rodzice…?) tracili trochę kontrolę i odbywały się ociekające brokatami i falbanami „weselicha”. Dziś na szczęście tego typu uroczystości wyglądają inaczej. Mogą nadal być duże, z rozmachem, mogą być też kameralne. Podoba mi się to, że są stylowe, utrzymane w jakiejś konwencji, która powinna współgrać z charakterami, zainteresowaniami i temperamentami młodej pary. Organizuje się zatem przyjęcia tematyczne, w stylu vintage, a nawet rockandrollowe czy też bardzo klimatyczne, przyjemne wesele w stylu rustykalnym.

Całkiem niedawno trafiłam na tekst, który przybliża różne tendencje w weselnej modzie. Muszę przyznać, że nawet nie wiedziałam, że można urządzić przyjęcie na tak wiele sposobów. Z drugiej strony czytając artykuł „Wesele w stylu rustykalnym, nowoczesnym czy vintage? Motywy i kolory przewodnie” aż poczułam lekkie ukłucie żalu, że moje weselne przyjęcie już się odbyło. Oczywiście było urocze, takie jak sobie wtedy wymarzyliśmy, ale czytając np. o tym jak wygląda przyjęcie vintage czy też wesele w stylu rustykalnym, już widzę w wyobraźni siebie w roli głównej…

weselny plener

Wesele rustykalne w plenerze – od ogółu…

Charakter wesela w stylu rustykalnym
Nie ukrywam, że mojemu serce najbliższe jest rustykalne przyjęcie. I choć moje wesele już się odbyło i z chęcią wracam do fotografii wspomnień, zainteresowałam się tematem. Jakby nie było mam sporo przyjaciół, którzy jeszcze nie powiedzieli sakramentalnego TAK, a ja chętnie będę gościem takiego klimatycznego przyjęcia. A zatem w czym rzecz, jak powinno wyglądać wesele w stylu rustykalnym z prawdziwego zdarzenia? Przede wszystkim istotna jest konsekwencja w stylistyce. Co oznacza, że rustykalny charakter imprezy obejmuje wszystko – od oprawy sali, menu, przez stroje nowożeńców, aż po zaproszenia, papeterię, podarunki dla gości. Klimat wesela w stylu rustykalnym nawiązuje do natury, stylistyki ludowej. Mówimy tu o prostocie, ale w najlepszym wydaniu. Niekoniecznie ma być przaśnie, raczej lekko, swobodnie, naturalnie.

rustyklany styl

… do szczegółów. Liczą się wszystkie detale.

Rustykalnie na całego!
Na dobry początek można wziąć już samo miejsce zaślubin. W przypadku kościelnej uroczystości warto postawić na mały kościół, może prawdziwą, wiejską parafię? Dobrym pomysłem jest też plenerowa uroczystość na łonie natury. Konsekwentni i odważni nowożeńcy mogą także zdecydować się na wesele w… stodole, oczywiście odpowiednio zaaranżowanej, wyposażonej. Mile widziane są również obiekty takie jak dworki, folklorystyczne domostwa itp.
Jak łatwo się domyślić również dekoracja sali powinna nawiązywać do takich właśnie klimatów. Nie ma tu miejsca na blichtr, nowoczesne stylizacje, jak również kiczowate falbany. Mam być prosto, swojsko, naturalnie. Królują polne kwiaty, haftowane obrusy na drewnianych stołach, dobrze wyglądają tez świece, lampiony i wszelkie dekoracje inspirowane naturą.
Menu na weselu w stylu rustykalnym ma ogromne znaczenie. Nie ma mowy o egzotycznych potrawach, wyszukanych daniach. Ma być swojsko, smacznie i tradycyjnie. Dobrym pomysłem jest tzw. stół wiejski, lokalne przysmaki oraz oczywiście prawdziwy, wypiekany wiejski chleb. Warto również starannie dobrać tort weselny. W stylistykę rustykalną znakomicie wpisuje się tort nie ozdobiony kremami, dekoracjami, złotymi literkami, ale po prostu świeżymi owocami, czyli znów jest prosto i naturalnie.

dekoracje

Dekoracje mają ogromne znaczenie

Rustykalnie wystrojeni 🙂
Do stylistyki wesela rustykalnego powinna dopasować się również młoda para. Chodzi konkretnie o stroje. Nowoczesna czy bardzo elegancka suknia oraz garnitur byłyby zgrzytem na tym naturalnym, ludowym tle. Dlatego dobrym pomysłem będzie np. prosta, zwiewna suknia, lekkie koronki, a w wiązance niech dominują polne kwiaty, zioła. Zaproszenia na takie przyjęcie powinny zapowiadać i określać jego charakter, wykonuje się je np. na ekologicznym papierze, wykorzystuje się materiały takie jak len, juta, suszone kwiaty itp.

wiązanka

Wiązanka inspirowana naturą

Wybierając stylistykę wesela postarajmy się, aby opowiadała gustom, marzeniom, temperamentom. W końcu jest to jeden z najważniejszych dni w życiu i warto zadbać aby naprawdę był spełnieniem marzeń.

Zdjęcia: brides.com, kobieta.interia.pl, knotsvilla.com, greenhouseflorists.co.uk, shutterstock

About The Author

Reply