Jak się robi sushi – to wcale nie jest takie trudne

Jak się robi sushi? Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne.

Domowe sposoby na spierzchnięte usta

Spierzchnięte usta to częsty i niestety bolesny problem wielu pań

Awokado – jedz na zdrowie

Awokado zawiera stosunkowo niewiele cukrów prostych, jest natomiast bogate w… tłuszcze.

Bezsenność, kłopoty ze snem – co robić…?

Kłopoty ze snem to dziś dość powszechny problem, możemy mówić nawet o bezsenności.

Zadbaj o stopy zimą

Zimą stopy są traktowane ciężkimi, ciepłymi butami, grubymi skarpetkami, zapominamy o pielęgnacji

Profilaktyka i leczenie – sposoby na ból dziąseł

Warto znać sposoby na ból dziąseł, ale przede wszystkim jego przyczyny i metody zapobiegania.

Zamotana w szale

Szal stanowi jeden z istotniejszych elementów stylizacji, dodaje jej szyku lub jest awangardowy, oryginalny, niebanalny.

Witaminy w ciąży i w okresie karmienia piersią

Zbilansowana dieta oraz odpowiednia suplementacja mają zapewnić niezbędne składniki mineralne oraz witaminy w ciąży.

O rety przytyłam… czyli poświąteczny detoks

Poświąteczny detoks można zacząć od ożywczego koktajlu, który stymuluje metabolizm

Zrób to sam, czyli maseczki domowe

Domowe maseczki bazują głównie na tym, czego używamy w kuchni

Dobre rady – jak wzmacniać i chronić zniszczone włosy

Wiele osób mówi mi, że mam naprawdę bardzo ładne włosy – gęste, w interesującym odcieniu typowo słowiańskiego blondu. Oczywiście jak najbardziej cenię sobie takie opinie, sama jestem raczej zadowolona z tego, że moje włosy są rzeczywiście dość mocne i gęste, ale doskonale wiem, że nie zawsze było tak różowo, a moje nieco niesforne włosy wcale nie są takie łatwe do ogarnięcia.

włosy suche

Moje włosy bywają trudne…

Co szkodzi moim włosom
Rzeczywiście jest tak, że moja fryzura wygląda na ogół dość zdrowo i porządnie. Zawdzięczam to dobrym genom, po tacie. Przy czym krótkie włosy taty układają się nieźle, a moje długie, proste jak druty i sztywne są często trudne do ułożenia. A przede wszystkim od pewnego czasu nie ma nawet mowy, żeby je rozczesać bez zastosowania dobrej, wygładzającej odżywki. Sytuacja staje się trudniejsza np. latem, kiedy pod wpływem słońca, kąpieli morskich czy w basenie włosy stają się przesuszone i zupełnie niezdyscyplinowane. Takie matowe i zniszczone włosy to również urok zimy, kiedy chodzę w czapce albo przebywam dużo w suchych, zamkniętych pomieszczeniach.

modelowanie

Ostrożnie z modelowaniem, prostowaniem, suszeniem…

Kiedy jeszcze może pojawić się problem ze zniszczonymi włosami? Z autopsji wiem, że wszelkie lokówki, prostownice, żelazka, karbownice używane w nadmiarze, nierozważnie to prawdziwa katorga dla naszych fryzur. Wiem, bo sama kiedyś zafundowałam włosom taką drogę przez mękę, wyglądały potem bardzo słabo. Oczywiście nie oznacza to, że należy całkowicie zrezygnować z modelowania czy prostowania. Niemniej jednak ważne jest aby używać dobrych urządzeń, chronić i intensywnie pielęgnować włosy.

nivea2Nivea dla zniszczonych włosów
Sporo ciekawych, praktycznych porad na temat zniszczonych włosów znalazłam na stronie nivea.pl. I wiem, że nie są to puste słowa, ponieważ od dawna używam kosmetyków tej marki. Za naprawdę przyzwoitą cenę kupuję mój ulubiony zestaw – szampon i odżywka Intense Repair, dzięki któremu włosy wyglądają zdrowo, są gładkie i ładne. Raczej unikam modelowania i misternego układania włosów. Postawiłam na dobre, profesjonalne cięcie i ukształtowanie fryzury. Tak naprawdę wystarcza mi teraz szampon, odżywka, czasem maska i delikatne osuszenie włosów.

Zdjęcia: nivea, shutterstock

About The Author

Reply