Witaminy w ciąży i w okresie karmienia piersią

Zbilansowana dieta oraz odpowiednia suplementacja mają zapewnić niezbędne składniki mineralne oraz witaminy w ciąży.

O rety przytyłam… czyli poświąteczny detoks

Poświąteczny detoks można zacząć od ożywczego koktajlu, który stymuluje metabolizm

Zrób to sam, czyli maseczki domowe

Domowe maseczki bazują głównie na tym, czego używamy w kuchni

Za pięć dwunasta, czyli maseczki przed Sylwestrem

Warto zastosować odpowiednie maseczki, dobrze dobrane mogą naprawdę zdziałać cuda

Ból w plecach, problemy z kręgosłupem – kto ich nie zna…?

Statystycznie co drugi Polak narzeka na problemy z kręgosłupem

Jak nie zwariować przed świętami? Jak się nimi cieszyć…

Przypomnij sobie dlaczego lubiłaś święta jako dziecko

Karp – nie tylko od święta

Karp, ryba jadana głównie podczas świąt, nie musi wcale być jedynie wigilijnym daniem

Skuteczny i przyswajalny magnez z witaminą B6

Magne B6 – optymalne połączenie magnezu z witaminą B6.

Cukrzyca u kota – jedna z częstszych chorób endokrynologicznych

Cukrzyca, według obowiązującej definicji WHO, jest chorobą (a właściwie grupą chorób o złożonej etiologii) związaną z niedostatecznym wytwarzaniem i/lub działaniem insuliny oraz stanami hiperglikemii. Cukrzyca pierwotna obejmuje typy 1 oraz 2. U kotów stwierdza się, że jest to jedna z najczęściej występujących chorób endokrynologicznych. Co więcej, liczba zachorowań kociaków na cukrzycę stale wzrasta. W latach 60. i 70. ubiegłego wieku, odsetek kotów zmagających się z cukrzycą wynosił jeden przypadek na 1500. Lata 90. to już jeden przypadek zachorowania, na 250 kotów. Cukrzyca u kota staje się zatem dużym problemem dotyczącym całej populacji. Co powoduje cukrzycę u kota? Zaburzenia funkcjonowania trzustki

Domowe sposoby i skuteczny syrop na kaszel dla dzieci

Skuteczne sposoby oraz dobry syrop na kaszel dla dzieci to swoisty niezbędnik każdego rodzica

Marchewkowa opalenizna

Zaczęło się chyba 3-4 lata temu. Przeczytałam gdzieś, że beta-karoten chroni skórę przed szkodliwym działaniem słońca i pomaga zachować dłużej ładną, zdrową opaleniznę. Lubię marchewkę, więc pomyślałam – czemu by nie spróbować? Codziennie chrupałam 2-3 marchewki albo piłam sok. Oczywiście zaczęłam taką „kurację” dużo wcześniej – bo jeszcze zimą….

Zdrowa opalenizna
Muszę przyznać, że efekty były i są wielce zadowalające. Dietę marchewkową stosuję od dawna i wystarczą dwa, trzy spacery wiosną albo latem, a moja skóra już ma zdrowy, oliwkowy odcień. Opalam się rozsądnie, używając kremów z filtrem i naprawdę jestem zadowolona z koloru skóry, który nigdy tak naprawdę nie blednie. Na sylwestrowej imprezie jak zwykle „podejrzewano” mnie o solarium…

Opalanie beta karotenem
Nie ma w tym żadnych przesądów czy mitów. Działanie beta karotenu zawartego w samym warzywie czy w soku z marchewki, zostało zbadane i udowodnione. Pomarańczowe warzywa i owoce zawierające ten składnik należy oczywiście zajadać albo wypijać w sokach przez co najmniej kilka tygodni. Wówczas nasz beta karoten odkłada się w błonach i komórkach pod skórą i nadaje jej ładny, opalony kolor. Doskonale widać to na uroczych buziach niemowlaków, które popijają zdrowy sok z marchewki.

Marchewka na wiele sposobów

bobo frut

Sok z marchewki, nie tylko dla maluchów

Osobiście najbardziej lubię chrupać świeże, młode marchewki z domowego ogródka. Ale wiadomo, że nie zawsze mam dostęp do takich rarytasów. Chętnie pijam też soki i przyznam się, że najczęściej sięgam po soczki dla niemowląt i małych dzieci. Są pyszne, zdrowe, nie zawierają cukru i mam pewność, że wypijam sok ze zdrowych warzyw i owoców. Czasem wybieram czysty sok z marchewki bez żadnych dodatków. Innym razem sięgam po soczki z dynią, jabłkiem czy winogronem. Tym bardziej, że beta karoten jest zawarty również w dyni, morelach czy brzoskwiniach.

Źródła zdjęć: bobofrut.pl, www.mirror.co.uk

About The Author

Reply