kozłowka

Zwiedzanie, relaks, piękne krajobrazy – turysto odwiedź lubelskie!

Wele ciekawego czeka na nas na wchodzie kraju, np. w mniej obleganym regionie województwa lubelskiego.

Grillowanie nie tylko na działce – grille elektryczne

TEFAL – grille elektryczne tego producenta są proste w obsłudze, ale można na nich przyrządzić naprawdę wyjątkowe dania.

Dieta i suplementacja – minerały i witaminy w ciąży

Zapotrzebowanie na minerały, składniki odżywcze oraz witaminy w ciąży jest wyższe.

odzież do jogi

Odzież do jogi unikalny look i design

Na pierwszy rzut oka zajęcia jogi mogą wydawać się proste, statyczne. Wystarczy jednak spróbować, aby przekonać się, że: po pierwsze joga to wymagająca forma aktywności, po drugie… pozytywnie wciąga i uzależnia. Jest to jednak nałóg wyjątkowo dobroczynny dla ciała i ducha, a także okazja do skompletowania bardzo interesującej garderoby. Ubrania do jogi charakteryzują się bowiem świetną jakością i naprawdę efektownym wzornictwem. Komfortowe ubrania do jogi Strój do jogi musi spełniać pewne wymagania, aby był praktyczny, funkcjonalny, nie ograniczał swobody ruchów, a tym samym nie zakłócał specyficznej filozofii tego treningu. Joga  to nie tylko sekwencje ruchów, ćwiczeń, ale także „coś dla

Pedicure – zadbane stopy i letnie trendy

Jak zadbać o efektowny pedicure, co w tym sezonie będziemy malować na paznokciach.

Bóle miesiączkowe – przyczyny, przebieg, leczenie

Nawet najbardziej skuteczne leki i wiedza o tym jak złagodzić bóle miesiączkowe, nie zastąpią konsultacji i badań

Bieg, nordic walking czy spacer dla zdrowia?

Popularne formy aktywności są dostępne praktycznie dla wszystkich – spacer, bieganie i nordic walking.

Zielono mi… na zdrowie

Niepozorna zielenina to prawdziwa skarbnica witamin, minerałów i bogactwo wartości odżywczych

Kosmetyki dla mężczyzn – udane zakupy, skuteczna pielęgnacja

Kosmetyki dla mężczyzn zajmują mniej miejsca w drogeriach, ale jest to naprawdę szeroki i różnorodny asortyment

Z kuchni do drogerii – dobroczynne zioła w kosmetyce

Rośliny mają dobroczynny wpływ na skórę, dlatego znajdują szerokie zastosowanie również w kosmetyce.

Kto mi pomoże wybrać dobry router do domu

Wiele mówi się, że o tym, że jesteśmy dziś uwiązani na smyczy urządzeń mobilnych, że zawsze „pod telefonem”, że internet zastępuje nam spotkania, kino czy wyjście do sklepu na zakupy. Możemy nawet buntować się przeciwko temu, co nie zmienia faktu, że bez internetu nie wyobrażamy sobie dziś naszej codzienności, przynajmniej ja tak mam, przyznaję się. Nic więc dziwnego, że wybór najlepszej oferty, dostawcy internetu, zakup komputera, laptopa, nowy smartfon i dobry router do domu to decyzje, które warto przemyśleć. Oczywiście pod warunkiem, że wiemy „co w trawie piszczy” i orientujemy się w temacie.

Trochę technologii i… jest problem
No cóż, nie należę do ekspertów w dziedzinie najnowszych technologii oraz urządzeń, takich jak chociażby wspomniany dobry router do domu. Bez większych problemów mogę zdecydować się na operatora telefonii komórkowej, dostawcę internetu, szczególnie, że w moim przypadku jest to ta sama firma. Porównam oferty, przeanalizuję koszty, korzyści oraz moje indywidualne za i przeciw, ale przyznam, że jestem w kropce, kiedy trzeba dokonać wyboru sprzętu, zawieszam się już przy smartfonach, które są coraz bardziej zaawansowane, a kwestia modemu czy routera to już dla mnie wyższa szkoła jazdy.

intenret

Bez internetu ani rusz…

Routery, modemy… zagadki
Oczywiście mogę sobie poczytać i poznać ofertę, jaką w ma w tym zakresie mój dostawca internetu, czyli Orange. Wiem, że są bardzo ładne i zapewne funkcjonalne urządzenia, takie jak:
• Orange FunBox
• Orange FunBox 2.0
• Orange FunBox 3.0
• Livebox 3.0
• Orange Modem Wi-fi

funbox

Funbox 3.0

 

schemat

… ale schemat tego typu to dla mnie czarna magia

Usiadłam nawet kiedyś ze szczerym zamiarem dowiedzenia się tego i owego w celu wybrania właściwego, dobrego routera do domu. No cóż… rozumiem i chwalę sobie, że większość modeli pozwala po podłączeniu drukarki drukować przez wi-fi z każdego komputera w domu, co jest ważne, bo taka domowa sieć jest mi potrzebna. Niestety nie wiem jak rozumieć, że „dzięki Ipv6 można korzystać z treści przeznaczonych tylko na ten protokół” (w modelach Orange Funbox czy Orange Modem wi-fi). Zagadkowo brzmi także informacja, iż „CAT-iq to połączenie szybkiego internetu z bezprzewodową telefonią stacjonarną” ( Livebox 3.0). Doceniam fakt, że „dzięki DLNA można szybko udostępniać pliki wszystkim urządzeniom w domu, wystarczy podłączyć np. pendrive z danymi do modemu”. Co nie zmienia faktu, że więcej jest tu dla mnie niewiadomych niż danych, które rozumiem i mogę porównać. A przecież, jak już wspomniałam, bez internetu ani rusz…

pomoc

Na szczęście są tacy którzy wiedzą…

No właśnie, ale od czego są zasoby sieci, fora, opinie i porady osób, które wiedzą więcej na ten temat. Wybierając dobry router do domu warto zajrzeć na: https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Jaki-Router-LTE-do-domu/td-p/815 – to idealne miejsce dla tych, którzy szukają konkretnych informacji i pomocy z cyklu „dziś pytanie dziś odpowiedź”. Dla internetowych sceptyków może być to doskonały przykład, że internet to nie tylko złodziej czasu, ale także możliwość uzyskania cennych, ważnych i potrzebnych wskazówek.

Zdjęcia: orange.pl, shutterstock

About The Author

Reply