Jak się robi sushi – to wcale nie jest takie trudne

Jak się robi sushi? Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne.

Domowe sposoby na spierzchnięte usta

Spierzchnięte usta to częsty i niestety bolesny problem wielu pań

Awokado – jedz na zdrowie

Awokado zawiera stosunkowo niewiele cukrów prostych, jest natomiast bogate w… tłuszcze.

Bezsenność, kłopoty ze snem – co robić…?

Kłopoty ze snem to dziś dość powszechny problem, możemy mówić nawet o bezsenności.

Zadbaj o stopy zimą

Zimą stopy są traktowane ciężkimi, ciepłymi butami, grubymi skarpetkami, zapominamy o pielęgnacji

Profilaktyka i leczenie – sposoby na ból dziąseł

Warto znać sposoby na ból dziąseł, ale przede wszystkim jego przyczyny i metody zapobiegania.

Zamotana w szale

Szal stanowi jeden z istotniejszych elementów stylizacji, dodaje jej szyku lub jest awangardowy, oryginalny, niebanalny.

Witaminy w ciąży i w okresie karmienia piersią

Zbilansowana dieta oraz odpowiednia suplementacja mają zapewnić niezbędne składniki mineralne oraz witaminy w ciąży.

O rety przytyłam… czyli poświąteczny detoks

Poświąteczny detoks można zacząć od ożywczego koktajlu, który stymuluje metabolizm

Zrób to sam, czyli maseczki domowe

Domowe maseczki bazują głównie na tym, czego używamy w kuchni

Kto mi pomoże wybrać dobry router do domu

Wiele mówi się, że o tym, że jesteśmy dziś uwiązani na smyczy urządzeń mobilnych, że zawsze „pod telefonem”, że internet zastępuje nam spotkania, kino czy wyjście do sklepu na zakupy. Możemy nawet buntować się przeciwko temu, co nie zmienia faktu, że bez internetu nie wyobrażamy sobie dziś naszej codzienności, przynajmniej ja tak mam, przyznaję się. Nic więc dziwnego, że wybór najlepszej oferty, dostawcy internetu, zakup komputera, laptopa, nowy smartfon i dobry router do domu to decyzje, które warto przemyśleć. Oczywiście pod warunkiem, że wiemy „co w trawie piszczy” i orientujemy się w temacie.

Trochę technologii i… jest problem
No cóż, nie należę do ekspertów w dziedzinie najnowszych technologii oraz urządzeń, takich jak chociażby wspomniany dobry router do domu. Bez większych problemów mogę zdecydować się na operatora telefonii komórkowej, dostawcę internetu, szczególnie, że w moim przypadku jest to ta sama firma. Porównam oferty, przeanalizuję koszty, korzyści oraz moje indywidualne za i przeciw, ale przyznam, że jestem w kropce, kiedy trzeba dokonać wyboru sprzętu, zawieszam się już przy smartfonach, które są coraz bardziej zaawansowane, a kwestia modemu czy routera to już dla mnie wyższa szkoła jazdy.

intenret

Bez internetu ani rusz…

Routery, modemy… zagadki
Oczywiście mogę sobie poczytać i poznać ofertę, jaką w ma w tym zakresie mój dostawca internetu, czyli Orange. Wiem, że są bardzo ładne i zapewne funkcjonalne urządzenia, takie jak:
• Orange FunBox
• Orange FunBox 2.0
• Orange FunBox 3.0
• Livebox 3.0
• Orange Modem Wi-fi

funbox

Funbox 3.0

 

schemat

… ale schemat tego typu to dla mnie czarna magia

Usiadłam nawet kiedyś ze szczerym zamiarem dowiedzenia się tego i owego w celu wybrania właściwego, dobrego routera do domu. No cóż… rozumiem i chwalę sobie, że większość modeli pozwala po podłączeniu drukarki drukować przez wi-fi z każdego komputera w domu, co jest ważne, bo taka domowa sieć jest mi potrzebna. Niestety nie wiem jak rozumieć, że „dzięki Ipv6 można korzystać z treści przeznaczonych tylko na ten protokół” (w modelach Orange Funbox czy Orange Modem wi-fi). Zagadkowo brzmi także informacja, iż „CAT-iq to połączenie szybkiego internetu z bezprzewodową telefonią stacjonarną” ( Livebox 3.0). Doceniam fakt, że „dzięki DLNA można szybko udostępniać pliki wszystkim urządzeniom w domu, wystarczy podłączyć np. pendrive z danymi do modemu”. Co nie zmienia faktu, że więcej jest tu dla mnie niewiadomych niż danych, które rozumiem i mogę porównać. A przecież, jak już wspomniałam, bez internetu ani rusz…

pomoc

Na szczęście są tacy którzy wiedzą…

No właśnie, ale od czego są zasoby sieci, fora, opinie i porady osób, które wiedzą więcej na ten temat. Wybierając dobry router do domu warto zajrzeć na: https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Jaki-Router-LTE-do-domu/td-p/815 – to idealne miejsce dla tych, którzy szukają konkretnych informacji i pomocy z cyklu „dziś pytanie dziś odpowiedź”. Dla internetowych sceptyków może być to doskonały przykład, że internet to nie tylko złodziej czasu, ale także możliwość uzyskania cennych, ważnych i potrzebnych wskazówek.

Zdjęcia: orange.pl, shutterstock

About The Author

Reply