Bolące stawy – reumatyzm i inne przyczyny

Najczęściej bolące stawy kojarzymy z reumatyzmem, ale to nie jedyna przyczyna takich dolegliwości.

Ból brzucha – gdzie boli i dlaczego

Ból brzucha to wyzwanie dla pacjenta i diagnostyki i jedna z najczęściej zgłaszanych dolegliwości

Pyszne pasztety – na śniadanie i od święta

Parafrazując słowa poety możemy z dumą powiedzieć, że Polacy nie gęsi i swoje pasztety mają

Przygotuj włosy do zimy

Sezon jesienno – zimowy bywa największym wyzwaniem dla włosów

Fosfolipidy – dlaczego są tak ważne dla wątroby

Pojęcia takie jak hepatocyty, fosfolipidy czy też funkcje wątroby, powinny być nam znane.

Jesień w parku – dla zdrowia i dla zabawy

Jesienny park zamiast telewizora i komputera!

Chroń skórę, sięgnij po Iwostin Solecrin

Wielbiciele opalania powinni wiedzieć, że słońce to nie samo dobro, może negatywnie wpływać na skórę i zagrażać zdrowiu

Ekologiczna żywność – postaw na zdrowie

Jakie wymagania musi spełniać zdrowe jedzenie, aby można było uznać je za wartościową żywność ekologiczną

Zdrowie pupila – pełnowartościowe karmy dla psów

Odpowiednio dobrane pełnowartościowe karmy dla psów zapewnią im zdrowie, kondycję, odporność, energię, oczywiście będą im także smakować.

Odparzenia pieluszkowe – jak im zapobiec i jak je leczyć

Skóra niemowląt jest delikatna, a odparzenia pieluszkowe spędzają sen z powiek najbardziej troskliwym mamom

Kto mi pomoże wybrać dobry router do domu

Wiele mówi się, że o tym, że jesteśmy dziś uwiązani na smyczy urządzeń mobilnych, że zawsze „pod telefonem”, że internet zastępuje nam spotkania, kino czy wyjście do sklepu na zakupy. Możemy nawet buntować się przeciwko temu, co nie zmienia faktu, że bez internetu nie wyobrażamy sobie dziś naszej codzienności, przynajmniej ja tak mam, przyznaję się. Nic więc dziwnego, że wybór najlepszej oferty, dostawcy internetu, zakup komputera, laptopa, nowy smartfon i dobry router do domu to decyzje, które warto przemyśleć. Oczywiście pod warunkiem, że wiemy „co w trawie piszczy” i orientujemy się w temacie.

Trochę technologii i… jest problem
No cóż, nie należę do ekspertów w dziedzinie najnowszych technologii oraz urządzeń, takich jak chociażby wspomniany dobry router do domu. Bez większych problemów mogę zdecydować się na operatora telefonii komórkowej, dostawcę internetu, szczególnie, że w moim przypadku jest to ta sama firma. Porównam oferty, przeanalizuję koszty, korzyści oraz moje indywidualne za i przeciw, ale przyznam, że jestem w kropce, kiedy trzeba dokonać wyboru sprzętu, zawieszam się już przy smartfonach, które są coraz bardziej zaawansowane, a kwestia modemu czy routera to już dla mnie wyższa szkoła jazdy.

intenret

Bez internetu ani rusz…

Routery, modemy… zagadki
Oczywiście mogę sobie poczytać i poznać ofertę, jaką w ma w tym zakresie mój dostawca internetu, czyli Orange. Wiem, że są bardzo ładne i zapewne funkcjonalne urządzenia, takie jak:
• Orange FunBox
• Orange FunBox 2.0
• Orange FunBox 3.0
• Livebox 3.0
• Orange Modem Wi-fi

funbox

Funbox 3.0

 

schemat

… ale schemat tego typu to dla mnie czarna magia

Usiadłam nawet kiedyś ze szczerym zamiarem dowiedzenia się tego i owego w celu wybrania właściwego, dobrego routera do domu. No cóż… rozumiem i chwalę sobie, że większość modeli pozwala po podłączeniu drukarki drukować przez wi-fi z każdego komputera w domu, co jest ważne, bo taka domowa sieć jest mi potrzebna. Niestety nie wiem jak rozumieć, że „dzięki Ipv6 można korzystać z treści przeznaczonych tylko na ten protokół” (w modelach Orange Funbox czy Orange Modem wi-fi). Zagadkowo brzmi także informacja, iż „CAT-iq to połączenie szybkiego internetu z bezprzewodową telefonią stacjonarną” ( Livebox 3.0). Doceniam fakt, że „dzięki DLNA można szybko udostępniać pliki wszystkim urządzeniom w domu, wystarczy podłączyć np. pendrive z danymi do modemu”. Co nie zmienia faktu, że więcej jest tu dla mnie niewiadomych niż danych, które rozumiem i mogę porównać. A przecież, jak już wspomniałam, bez internetu ani rusz…

pomoc

Na szczęście są tacy którzy wiedzą…

No właśnie, ale od czego są zasoby sieci, fora, opinie i porady osób, które wiedzą więcej na ten temat. Wybierając dobry router do domu warto zajrzeć na: https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Jaki-Router-LTE-do-domu/td-p/815 – to idealne miejsce dla tych, którzy szukają konkretnych informacji i pomocy z cyklu „dziś pytanie dziś odpowiedź”. Dla internetowych sceptyków może być to doskonały przykład, że internet to nie tylko złodziej czasu, ale także możliwość uzyskania cennych, ważnych i potrzebnych wskazówek.

Zdjęcia: orange.pl, shutterstock

About The Author

Reply