Proteza zębowa, czyli jak się cieszyć „trzecimi zębami”

Proteza zębowa ratuje życie towarzyskie, przywraca swobodny, szczery uśmiech, poprawia samopoczucie.

Kapelusze słomkowe – nieodzowny letni dodatek

W tym sezonie królują kapelusze, najczęściej słomkowe, są stylowe, piękne, nadają wyjątkowy charakter stylizacji

Pizza Hut w Gdyni

Pizza Hut to doskonały przykład dobrego jedzenia – odpowiada tym samym, wysokim standardom na całym świecie

Znamiona na skórze – to warto wiedzieć

Znamiona na skórze mogą być prawie niezauważalne albo stanowić problem dla ich posiadacza

Wybierz najlepiej przyswajalny magnez w tabletkach

Warto sięgać po skuteczne preparaty, najlepiej przyswajalny magnez w tabletkach

Pryszcze, zaskórniki, trądzik – to także „dorosły problem”

Trądzik u dorosłych nie jest wcale zjawiskiem marginalnym.

SuperOwoc! Czereśnie – słodko i zdrowo

Rozkoszując się smakiem czereśni warto wiedzieć, że mają one kompleksowy i dobroczynny wpływ na nasze zdrowie.

Wrzody żołądka – objawy, przyczyny, charakterystyka

Choroba wrzodowa żołądka i jej objawy dotyczą statystycznie od 5 do 10% populacji

Kleszcz łąkowy, psi, pospolity… wszystkie groźne!

Jak atakuje kleszcz, jakie są rodzaje (np. kleszcz psi, kleszcz łąkowy czy… obrzeżek gołębień).

Dlaczego warto przesiąść się na rower

Oszczędność, czasu, poznawanie okolicy, proekologiczna postawa i coś dla ciała i dla ducha – warto wsiąść na rower

Kto mi pomoże wybrać dobry router do domu

Wiele mówi się, że o tym, że jesteśmy dziś uwiązani na smyczy urządzeń mobilnych, że zawsze „pod telefonem”, że internet zastępuje nam spotkania, kino czy wyjście do sklepu na zakupy. Możemy nawet buntować się przeciwko temu, co nie zmienia faktu, że bez internetu nie wyobrażamy sobie dziś naszej codzienności, przynajmniej ja tak mam, przyznaję się. Nic więc dziwnego, że wybór najlepszej oferty, dostawcy internetu, zakup komputera, laptopa, nowy smartfon i dobry router do domu to decyzje, które warto przemyśleć. Oczywiście pod warunkiem, że wiemy „co w trawie piszczy” i orientujemy się w temacie.

Trochę technologii i… jest problem
No cóż, nie należę do ekspertów w dziedzinie najnowszych technologii oraz urządzeń, takich jak chociażby wspomniany dobry router do domu. Bez większych problemów mogę zdecydować się na operatora telefonii komórkowej, dostawcę internetu, szczególnie, że w moim przypadku jest to ta sama firma. Porównam oferty, przeanalizuję koszty, korzyści oraz moje indywidualne za i przeciw, ale przyznam, że jestem w kropce, kiedy trzeba dokonać wyboru sprzętu, zawieszam się już przy smartfonach, które są coraz bardziej zaawansowane, a kwestia modemu czy routera to już dla mnie wyższa szkoła jazdy.

intenret

Bez internetu ani rusz…

Routery, modemy… zagadki
Oczywiście mogę sobie poczytać i poznać ofertę, jaką w ma w tym zakresie mój dostawca internetu, czyli Orange. Wiem, że są bardzo ładne i zapewne funkcjonalne urządzenia, takie jak:
• Orange FunBox
• Orange FunBox 2.0
• Orange FunBox 3.0
• Livebox 3.0
• Orange Modem Wi-fi

funbox

Funbox 3.0

 

schemat

… ale schemat tego typu to dla mnie czarna magia

Usiadłam nawet kiedyś ze szczerym zamiarem dowiedzenia się tego i owego w celu wybrania właściwego, dobrego routera do domu. No cóż… rozumiem i chwalę sobie, że większość modeli pozwala po podłączeniu drukarki drukować przez wi-fi z każdego komputera w domu, co jest ważne, bo taka domowa sieć jest mi potrzebna. Niestety nie wiem jak rozumieć, że „dzięki Ipv6 można korzystać z treści przeznaczonych tylko na ten protokół” (w modelach Orange Funbox czy Orange Modem wi-fi). Zagadkowo brzmi także informacja, iż „CAT-iq to połączenie szybkiego internetu z bezprzewodową telefonią stacjonarną” ( Livebox 3.0). Doceniam fakt, że „dzięki DLNA można szybko udostępniać pliki wszystkim urządzeniom w domu, wystarczy podłączyć np. pendrive z danymi do modemu”. Co nie zmienia faktu, że więcej jest tu dla mnie niewiadomych niż danych, które rozumiem i mogę porównać. A przecież, jak już wspomniałam, bez internetu ani rusz…

pomoc

Na szczęście są tacy którzy wiedzą…

No właśnie, ale od czego są zasoby sieci, fora, opinie i porady osób, które wiedzą więcej na ten temat. Wybierając dobry router do domu warto zajrzeć na: https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Jaki-Router-LTE-do-domu/td-p/815 – to idealne miejsce dla tych, którzy szukają konkretnych informacji i pomocy z cyklu „dziś pytanie dziś odpowiedź”. Dla internetowych sceptyków może być to doskonały przykład, że internet to nie tylko złodziej czasu, ale także możliwość uzyskania cennych, ważnych i potrzebnych wskazówek.

Zdjęcia: orange.pl, shutterstock

About The Author

Reply