Skuteczny i przyswajalny magnez z witaminą B6

Magne B6 – optymalne połączenie magnezu z witaminą B6.

Cukrzyca u kota – jedna z częstszych chorób endokrynologicznych

Cukrzyca, według obowiązującej definicji WHO, jest chorobą (a właściwie grupą chorób o złożonej etiologii) związaną z niedostatecznym wytwarzaniem i/lub działaniem insuliny oraz stanami hiperglikemii. Cukrzyca pierwotna obejmuje typy 1 oraz 2. U kotów stwierdza się, że jest to jedna z najczęściej występujących chorób endokrynologicznych. Co więcej, liczba zachorowań kociaków na cukrzycę stale wzrasta. W latach 60. i 70. ubiegłego wieku, odsetek kotów zmagających się z cukrzycą wynosił jeden przypadek na 1500. Lata 90. to już jeden przypadek zachorowania, na 250 kotów. Cukrzyca u kota staje się zatem dużym problemem dotyczącym całej populacji. Co powoduje cukrzycę u kota? Zaburzenia funkcjonowania trzustki

Domowe sposoby i skuteczny syrop na kaszel dla dzieci

Skuteczne sposoby oraz dobry syrop na kaszel dla dzieci to swoisty niezbędnik każdego rodzica

Kochamy kundelki!

Kochamy kundelki. Dla wielu osób to absolutnie bezdyskusyjne i prawdziwe stwierdzenie.

Vademecum rodzica – jak przewijać noworodka

Kiedy w grę wchodzi przewijanie noworodka, na początku pojawia się u rodziców obawa…

Biegunka u niemowlaka – elektrolity i probiotyki

Biegunka u niemowlaka niesie ryzyko odwodnienia, którego nigdy nie można lekceważyć.

Skuteczne leczenie i domowe sposoby na grypę

Dobrze zaopatrzona apteczka, domowe sposoby na grypę i przeziębienie oraz zdrowy rozsądek – to nasz jesienno – zimowy zestaw obowiązkowy

Smacznie, zdrowo, egzotycznie – pierś z kurczaka w sosie curry

Egzotyczny klasyk kulinarny, pierś z kurczaka w sosie curry – smacznie i zdrowo

Chrup orzechy na zdrowie!

Orzechy – najcenniejsze z bakalii, wyjątkowo wartościowe i smaczne.

Dieta i trening na redukcję – ogólne zasady

Dieta oraz trening będą skuteczne, jeśli określimy cel i dostosujemy plan treningowy oraz menu do tego celu.

Mucosolvan – na kaszel u dziecka i u dorosłych

Z cyklu – obowiązkowo w mojej apteczce – dziś o lekach na kaszel, który niestety zdecydowanie częściej dopada mnie. Mój małżonek jest jednym z tych szczęściarzy, do których wirusy nie lgną. A zatem w mojej domowej apteczce (mąż mawia, że to raczej apteka, ze względu na rozmiary i asortyment…) nie może zabraknąć leków na kaszel, przeciwgorączkowych czy na bolące gardło.

Zdarza mi się chorować

Zdarza mi się chorować

Skuteczny lek na kaszel
Ale bez obaw, nie mam zamiaru uskarżać się na paskudną infekcję, która raczyła się ujawnić, jak tylko zrobiło się w miarę pogodnie. Do napisania kilku słów skłania mnie raczej bardzo ciekawa strona, którą znalazłam przy okazji poszukiwania ulotki online. Oczywiście w mojej apteczce zawsze są leki przeciwkaszlowe, ponieważ praktycznie każdej infekcji towarzyszy uciążliwy i męczący kaszel. A zatem na podorędziu mam tabletki albo syrop z ambroksolem. Niestety okazało się, że zagubiłam gdzieś ulotkę, ale od czego jest internet…? I tak poszukując informacji o dawkowaniu Mucosolvanu trafiłam na bardzo pożyteczną i przydatną stronę http://www.kaszeludzieci.pl/.

Kaszel u dzieci bywa wyzwaniem

chore dziecko

Jak zająć się małym pacjentem

Co prawda sama nie jestem jeszcze mamą, ale przecież mam świeżo upieczone i doświadczone mamy wśród swoich koleżanek, przyjaciół, w rodzinie. Poza tym nawet nie będąc rodzicem wiem, że kaszel u dziecka może być naprawdę uciążliwy, a czasem nawet niebezpieczny. Szczególnie w przypadku najmłodszych maluchów. Z kolei chory kilkulatek bywa strasznie znudzony, a przez to marudny. Właśnie dlatego z zainteresowaniem przejrzałam poszczególne zagadnienia w serwisie.
Niewątpliwie jest to bardzo cenne źródło praktycznych informacji, z którego mogą czerpać rodzice dzieci w każdym wieku. Znajdą tu informacje o pierwszych wizytach u lekarza, o inhalacjach w leczeniu kaszlu. Szczególnie istotna jest wiedza o rozpoznaniu objawów przeziębienia i jakże groźnej grypy. Na pewno warto także zapoznać się z materiałami o profilaktyce. Rodzice dowiedzą się również jak umilić dziecku czas, który niestety musi spędzić w domu, często unieruchomione w łóżku.

Mucosolvan dla dużych i małych

Mucosolvan dla dużych i małych

Pokonamy kaszel z Mucosolvanem
Oczywiście znalazłam również interesujące mnie wskazówki dotyczące zażywania Mucosolvanu. Z rozpędu poczytałam o wszystkich lekach z tej serii – od tabletek do syropu. Przy okazji dowiedziałam się o nowości jaką są pastylki do ssania Mucoslovan. Ba! dowiedziałam się również, że jeśli chodzi o mokry kaszel dziecko może także zażywać Mucoslovan – w formie owocowego syropu Mini (dla maluchów od 1 roku życia).

Zdjęcia: mucosolvan.pl, kaszeludzieci.pl, Shutterstock

About The Author

Reply