Kosmetyki Baby Dove – opinie mam są najcenniejsze

Szampon, krem czy balsam weryfikują mamy, które obserwują i oceniają, polecając te najlepsze.

Schudnij na wiosnę – zdrowa dieta i ruch

Przed nadejściem wiosny wiele osób myśli o zrzuceniu zbędnych kilogramów, które tak łatwo zgromadzić zimą.

Jak wybrać wyjątkowy prezent na 8 marca

Dobry pomysł na prezent na dzień kobiet jest zawsze mile widziany.

Kolory wiosny w garderobie i na głowie

Zestawienie najgorętszych kolorów na dany sezon przygotowuje znany na całym świecie Instytut Pantone.

Spójrz w przyszłość – najpopularniejsze kierunki studiów

Dziś młodzi ludzie studiują mając w perspektywie karierę, satysfakcjonującą pracę i dobre zarobki.

Cynamon – na zdrowie!

Cynamon to nie tylko korzenny aromat, ale też wiele cennych składników i właściwości korzystnych dla naszego zdrowia.

Bezpieczne i skuteczne bakterie kwasu mlekowego

Żywe kultury bakterii to drobnoustroje, które odpowiednio dawkowane, będą mieć korzystny wpływ na zdrowie

Zaburzenia snu – skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić

Zaburzenia snu dotyczą naprawdę dużej ilości osób i stają się poważnym wyzwaniem dla medycyny.

Piękna fryzura dla psiego pupila

Piesek wyczesany, czysty i zadbany to nie tylko kwestia estetyki i domena rasowych, wystawowych czworonogów. Warto wiedzieć, że każdy psiak, stylowy maltańczyk, energiczny terier i przesympatyczny kundelek, ma swoje potrzeby w tym zakresie. Czesanie psów, dbałość o zdrową, ładną sierść to żadna fanaberia, to podstawa pielęgnacji. Oczywiście zabiegi te wyglądają różnie w zależności od rodzaju sierści, jej długości oraz przeznaczenia pupila (np. na wystawy). Wszystkie pieski chcą być zadbane Nie trzeba być znawcą tematu, aby wiedzieć, że pielęgnacja psa może wyglądać różnie. Malutki york wymaga więcej zachodu, kosmetyków i wiedzy niż o wiele większy golden retriever czy labrador. Inne zabiegi

Ruskorex – maść i czopki na „wstydliwy” problem

Profilaktyka, konsultacja lekarska, odpowiednia terapia w razie konieczności (np. leki takie jak Ruskorex)

Mucosolvan – na kaszel u dziecka i u dorosłych

Z cyklu – obowiązkowo w mojej apteczce – dziś o lekach na kaszel, który niestety zdecydowanie częściej dopada mnie. Mój małżonek jest jednym z tych szczęściarzy, do których wirusy nie lgną. A zatem w mojej domowej apteczce (mąż mawia, że to raczej apteka, ze względu na rozmiary i asortyment…) nie może zabraknąć leków na kaszel, przeciwgorączkowych czy na bolące gardło.

Zdarza mi się chorować

Zdarza mi się chorować

Skuteczny lek na kaszel
Ale bez obaw, nie mam zamiaru uskarżać się na paskudną infekcję, która raczyła się ujawnić, jak tylko zrobiło się w miarę pogodnie. Do napisania kilku słów skłania mnie raczej bardzo ciekawa strona, którą znalazłam przy okazji poszukiwania ulotki online. Oczywiście w mojej apteczce zawsze są leki przeciwkaszlowe, ponieważ praktycznie każdej infekcji towarzyszy uciążliwy i męczący kaszel. A zatem na podorędziu mam tabletki albo syrop z ambroksolem. Niestety okazało się, że zagubiłam gdzieś ulotkę, ale od czego jest internet…? I tak poszukując informacji o dawkowaniu Mucosolvanu trafiłam na bardzo pożyteczną i przydatną stronę http://www.kaszeludzieci.pl/.

Kaszel u dzieci bywa wyzwaniem

chore dziecko

Jak zająć się małym pacjentem

Co prawda sama nie jestem jeszcze mamą, ale przecież mam świeżo upieczone i doświadczone mamy wśród swoich koleżanek, przyjaciół, w rodzinie. Poza tym nawet nie będąc rodzicem wiem, że kaszel u dziecka może być naprawdę uciążliwy, a czasem nawet niebezpieczny. Szczególnie w przypadku najmłodszych maluchów. Z kolei chory kilkulatek bywa strasznie znudzony, a przez to marudny. Właśnie dlatego z zainteresowaniem przejrzałam poszczególne zagadnienia w serwisie.
Niewątpliwie jest to bardzo cenne źródło praktycznych informacji, z którego mogą czerpać rodzice dzieci w każdym wieku. Znajdą tu informacje o pierwszych wizytach u lekarza, o inhalacjach w leczeniu kaszlu. Szczególnie istotna jest wiedza o rozpoznaniu objawów przeziębienia i jakże groźnej grypy. Na pewno warto także zapoznać się z materiałami o profilaktyce. Rodzice dowiedzą się również jak umilić dziecku czas, który niestety musi spędzić w domu, często unieruchomione w łóżku.

Mucosolvan dla dużych i małych

Mucosolvan dla dużych i małych

Pokonamy kaszel z Mucosolvanem
Oczywiście znalazłam również interesujące mnie wskazówki dotyczące zażywania Mucosolvanu. Z rozpędu poczytałam o wszystkich lekach z tej serii – od tabletek do syropu. Przy okazji dowiedziałam się o nowości jaką są pastylki do ssania Mucoslovan. Ba! dowiedziałam się również, że jeśli chodzi o mokry kaszel dziecko może także zażywać Mucoslovan – w formie owocowego syropu Mini (dla maluchów od 1 roku życia).

Zdjęcia: mucosolvan.pl, kaszeludzieci.pl, Shutterstock

About The Author

Reply