Cytrynowo i zdrowo, czyli dobry tran dla dzieci

Warto wiedzieć jaki tran wybrać, aby zaspokoić zapotrzebowanie młodego organizmu.

Skuteczne, nowoczesne i ergonomiczne myjki ciśnieniowe

Myjki ciśnieniowe Husqvarna są łatwe w obsłudze, a jednocześnie bardzo skuteczne

Purina Beyond – dla zdrowia psich smakoszy

Na uwagę zasługują na pewno nowe karmy Purina Beyond, zbilansowane, pełnowartościowe, oparte na wysokiej jakości, naturalnych składnikach

Wolontariat – warto pomagać!

Wolontariat staje się sposobem na życie wielu osób – każdy może pomagać w takim zakresie na jaki go stać

plaża

Dlaczego warto wybrać się na urlop przed sezonem

Urlop przed sezonem to sposób na oszczędności, relaks i ucieczkę od tłumu turystów.

kozłowka

Zwiedzanie, relaks, piękne krajobrazy – turysto odwiedź lubelskie!

Wele ciekawego czeka na nas na wchodzie kraju, np. w mniej obleganym regionie województwa lubelskiego.

Grillowanie nie tylko na działce – grille elektryczne

TEFAL – grille elektryczne tego producenta są proste w obsłudze, ale można na nich przyrządzić naprawdę wyjątkowe dania.

Dieta i suplementacja – minerały i witaminy w ciąży

Zapotrzebowanie na minerały, składniki odżywcze oraz witaminy w ciąży jest wyższe.

odzież do jogi

Odzież do jogi unikalny look i design

Na pierwszy rzut oka zajęcia jogi mogą wydawać się proste, statyczne. Wystarczy jednak spróbować, aby przekonać się, że: po pierwsze joga to wymagająca forma aktywności, po drugie… pozytywnie wciąga i uzależnia. Jest to jednak nałóg wyjątkowo dobroczynny dla ciała i ducha, a także okazja do skompletowania bardzo interesującej garderoby. Ubrania do jogi charakteryzują się bowiem świetną jakością i naprawdę efektownym wzornictwem. Komfortowe ubrania do jogi Strój do jogi musi spełniać pewne wymagania, aby był praktyczny, funkcjonalny, nie ograniczał swobody ruchów, a tym samym nie zakłócał specyficznej filozofii tego treningu. Joga  to nie tylko sekwencje ruchów, ćwiczeń, ale także „coś dla

Pedicure – zadbane stopy i letnie trendy

Jak zadbać o efektowny pedicure, co w tym sezonie będziemy malować na paznokciach.

Mucosolvan – na kaszel u dziecka i u dorosłych

Z cyklu – obowiązkowo w mojej apteczce – dziś o lekach na kaszel, który niestety zdecydowanie częściej dopada mnie. Mój małżonek jest jednym z tych szczęściarzy, do których wirusy nie lgną. A zatem w mojej domowej apteczce (mąż mawia, że to raczej apteka, ze względu na rozmiary i asortyment…) nie może zabraknąć leków na kaszel, przeciwgorączkowych czy na bolące gardło.

Zdarza mi się chorować

Zdarza mi się chorować

Skuteczny lek na kaszel
Ale bez obaw, nie mam zamiaru uskarżać się na paskudną infekcję, która raczyła się ujawnić, jak tylko zrobiło się w miarę pogodnie. Do napisania kilku słów skłania mnie raczej bardzo ciekawa strona, którą znalazłam przy okazji poszukiwania ulotki online. Oczywiście w mojej apteczce zawsze są leki przeciwkaszlowe, ponieważ praktycznie każdej infekcji towarzyszy uciążliwy i męczący kaszel. A zatem na podorędziu mam tabletki albo syrop z ambroksolem. Niestety okazało się, że zagubiłam gdzieś ulotkę, ale od czego jest internet…? I tak poszukując informacji o dawkowaniu Mucosolvanu trafiłam na bardzo pożyteczną i przydatną stronę http://www.kaszeludzieci.pl/.

Kaszel u dzieci bywa wyzwaniem

chore dziecko

Jak zająć się małym pacjentem

Co prawda sama nie jestem jeszcze mamą, ale przecież mam świeżo upieczone i doświadczone mamy wśród swoich koleżanek, przyjaciół, w rodzinie. Poza tym nawet nie będąc rodzicem wiem, że kaszel u dziecka może być naprawdę uciążliwy, a czasem nawet niebezpieczny. Szczególnie w przypadku najmłodszych maluchów. Z kolei chory kilkulatek bywa strasznie znudzony, a przez to marudny. Właśnie dlatego z zainteresowaniem przejrzałam poszczególne zagadnienia w serwisie.
Niewątpliwie jest to bardzo cenne źródło praktycznych informacji, z którego mogą czerpać rodzice dzieci w każdym wieku. Znajdą tu informacje o pierwszych wizytach u lekarza, o inhalacjach w leczeniu kaszlu. Szczególnie istotna jest wiedza o rozpoznaniu objawów przeziębienia i jakże groźnej grypy. Na pewno warto także zapoznać się z materiałami o profilaktyce. Rodzice dowiedzą się również jak umilić dziecku czas, który niestety musi spędzić w domu, często unieruchomione w łóżku.

Mucosolvan dla dużych i małych

Mucosolvan dla dużych i małych

Pokonamy kaszel z Mucosolvanem
Oczywiście znalazłam również interesujące mnie wskazówki dotyczące zażywania Mucosolvanu. Z rozpędu poczytałam o wszystkich lekach z tej serii – od tabletek do syropu. Przy okazji dowiedziałam się o nowości jaką są pastylki do ssania Mucoslovan. Ba! dowiedziałam się również, że jeśli chodzi o mokry kaszel dziecko może także zażywać Mucoslovan – w formie owocowego syropu Mini (dla maluchów od 1 roku życia).

Zdjęcia: mucosolvan.pl, kaszeludzieci.pl, Shutterstock

About The Author

Reply