Proteza zębowa, czyli jak się cieszyć „trzecimi zębami”

Proteza zębowa ratuje życie towarzyskie, przywraca swobodny, szczery uśmiech, poprawia samopoczucie.

Kapelusze słomkowe – nieodzowny letni dodatek

W tym sezonie królują kapelusze, najczęściej słomkowe, są stylowe, piękne, nadają wyjątkowy charakter stylizacji

Pizza Hut w Gdyni

Pizza Hut to doskonały przykład dobrego jedzenia – odpowiada tym samym, wysokim standardom na całym świecie

Znamiona na skórze – to warto wiedzieć

Znamiona na skórze mogą być prawie niezauważalne albo stanowić problem dla ich posiadacza

Wybierz najlepiej przyswajalny magnez w tabletkach

Warto sięgać po skuteczne preparaty, najlepiej przyswajalny magnez w tabletkach

Pryszcze, zaskórniki, trądzik – to także „dorosły problem”

Trądzik u dorosłych nie jest wcale zjawiskiem marginalnym.

SuperOwoc! Czereśnie – słodko i zdrowo

Rozkoszując się smakiem czereśni warto wiedzieć, że mają one kompleksowy i dobroczynny wpływ na nasze zdrowie.

Wrzody żołądka – objawy, przyczyny, charakterystyka

Choroba wrzodowa żołądka i jej objawy dotyczą statystycznie od 5 do 10% populacji

Kleszcz łąkowy, psi, pospolity… wszystkie groźne!

Jak atakuje kleszcz, jakie są rodzaje (np. kleszcz psi, kleszcz łąkowy czy… obrzeżek gołębień).

Dlaczego warto przesiąść się na rower

Oszczędność, czasu, poznawanie okolicy, proekologiczna postawa i coś dla ciała i dla ducha – warto wsiąść na rower

Planujemy urlop z psem

O tym, że mamy pieska wiedzą chyba wszyscy. Przede wszystkim dlatego, że przechwalam się Astrunią gdzie tylko się da. Jakby nie patrzeć nasza przyjaciółka na czterech łapach jest naprawdę uroczym i mądrym pieskiem. Jako szczęśliwi posiadacze czworonoga musimy teraz zaplanować urlopowy wyjazd w nieco szerszym gronie.

wakacje z psem

Nasza trójka planuje wakacje

Wakacje w trójkę
Nie bierzemy w ogóle pod uwagę opcji wyjazdu bez Astry. Nawet jeśli mielibyśmy dla niej godnych zaufania opiekunów, jak najbardziej chcemy spędzić urlop z naszą psinką. Ponadto decyzja o adopcji psa była przez nas przemyślana i uwzględniała kwestię ewentualnych wspólnych podróży. A zatem słowo się rzekło, kobyłka u płotu, trzeba przygotować się teoretycznie, praktycznie i organizacyjnie do pierwszego urlopu w trójkę.
Jako osoba dość dobrze zorganizowana już jakiś czas temu zainteresowałam się tematem, zarówno w kontekście logistyki, przyzwyczajania psa do podróży, jak i możliwości wypoczynku z psem. W naszej małej ekipie ja jestem odpowiedzialna za spacery z Astrą, ponieważ to ja preferuję zdrowy ruch i długie przechadzki. Natomiast małżonek wziął odpowiedzialność za przyzwyczajenie Astry do podróżowania samochodem. Na coraz dłuższych trasach i w bezpiecznym transporterze przypiętym pasami. Nie bardzo dopuszczam inną formę przewożenia psa. Ze względu na bezpieczeństwo wszystkich osób (i psa) jadących samochodem.

Bagaż podręczny czworonoga

pies w aucie

Bezpieczna podróż samochodem

Przygotowałam sobie również wytyczne dotyczące bagażu – podręcznego i tego niezbędnego w czasie naszego urlopu. Oczywiście pies powinien być zdrowy, zaszczepiony, zabezpieczony przed kleszczami. Zabieramy też książeczkę zdrowia psa. Jeśli chodzi o podręczny ekwipunek, należy pamiętać oczywiście o smyczy, szelkach albo obroży z adresatką – identyfikatorem. Warto mieć również kaganiec, nawet jeśli pies jest uosobieniem spokoju i łagodności, tak jak Astra. W samochodzie pies znajduje się w transporterze, w którym warto umieścić ulubiony kocyk. Pod ręką mamy także miskę, wodę, trochę karmy, papierowe ręczniki, torebki na psie odchody.
Zaletą podróżowania samochodem jest możliwość robienia dowolnej ilości przerw. Co jest ważne nie tylko dla kierowcy, ale także dla czworonożnego pasażera. Należy jednak pamiętać, że nawet najmądrzejszego i najlepiej ułożonego psa wyprowadzamy z auta na smyczy. Znajduje się przecież w nowym miejscu, nowym otoczeniu, po stresującej podróży.

U celu podróży

pies

Razem szukamy ciekawych miejsc

Wydawało mi się, że sporym wyzwaniem będzie znalezienie ośrodków, w których można przebywać z psem. Tymczasem okazało się, że coraz więcej ofert noclegowych to propozycje dla miłośników zwierząt. W niektórych ośrodkach psy (szczególnie małe) są mile widziane bez dodatkowych opłat
Oczywiście pamiętamy o tym, że pies musi oswoić się z nowym miejscem, pilnujemy go zatem bardzo uważnie. W bagażu mamy zawsze karmę, ewentualne leki, środki na kleszcze i pchły. Spacerujemy z psem ile się da, poznajemy okolice i zawsze sprzątamy po naszym pupilu, również na urlopie:)

Zdjęcia: Shutterstock, Pinterest

About The Author

Reply