kozłowka

Zwiedzanie, relaks, piękne krajobrazy – turysto odwiedź lubelskie!

Wele ciekawego czeka na nas na wchodzie kraju, np. w mniej obleganym regionie województwa lubelskiego.

Grillowanie nie tylko na działce – grille elektryczne

TEFAL – grille elektryczne tego producenta są proste w obsłudze, ale można na nich przyrządzić naprawdę wyjątkowe dania.

Dieta i suplementacja – minerały i witaminy w ciąży

Zapotrzebowanie na minerały, składniki odżywcze oraz witaminy w ciąży jest wyższe.

odzież do jogi

Odzież do jogi unikalny look i design

Na pierwszy rzut oka zajęcia jogi mogą wydawać się proste, statyczne. Wystarczy jednak spróbować, aby przekonać się, że: po pierwsze joga to wymagająca forma aktywności, po drugie… pozytywnie wciąga i uzależnia. Jest to jednak nałóg wyjątkowo dobroczynny dla ciała i ducha, a także okazja do skompletowania bardzo interesującej garderoby. Ubrania do jogi charakteryzują się bowiem świetną jakością i naprawdę efektownym wzornictwem. Komfortowe ubrania do jogi Strój do jogi musi spełniać pewne wymagania, aby był praktyczny, funkcjonalny, nie ograniczał swobody ruchów, a tym samym nie zakłócał specyficznej filozofii tego treningu. Joga  to nie tylko sekwencje ruchów, ćwiczeń, ale także „coś dla

Pedicure – zadbane stopy i letnie trendy

Jak zadbać o efektowny pedicure, co w tym sezonie będziemy malować na paznokciach.

Bóle miesiączkowe – przyczyny, przebieg, leczenie

Nawet najbardziej skuteczne leki i wiedza o tym jak złagodzić bóle miesiączkowe, nie zastąpią konsultacji i badań

Bieg, nordic walking czy spacer dla zdrowia?

Popularne formy aktywności są dostępne praktycznie dla wszystkich – spacer, bieganie i nordic walking.

Zielono mi… na zdrowie

Niepozorna zielenina to prawdziwa skarbnica witamin, minerałów i bogactwo wartości odżywczych

Kosmetyki dla mężczyzn – udane zakupy, skuteczna pielęgnacja

Kosmetyki dla mężczyzn zajmują mniej miejsca w drogeriach, ale jest to naprawdę szeroki i różnorodny asortyment

Z kuchni do drogerii – dobroczynne zioła w kosmetyce

Rośliny mają dobroczynny wpływ na skórę, dlatego znajdują szerokie zastosowanie również w kosmetyce.

Planujemy urlop z psem

O tym, że mamy pieska wiedzą chyba wszyscy. Przede wszystkim dlatego, że przechwalam się Astrunią gdzie tylko się da. Jakby nie patrzeć nasza przyjaciółka na czterech łapach jest naprawdę uroczym i mądrym pieskiem. Jako szczęśliwi posiadacze czworonoga musimy teraz zaplanować urlopowy wyjazd w nieco szerszym gronie.

wakacje z psem

Nasza trójka planuje wakacje

Wakacje w trójkę
Nie bierzemy w ogóle pod uwagę opcji wyjazdu bez Astry. Nawet jeśli mielibyśmy dla niej godnych zaufania opiekunów, jak najbardziej chcemy spędzić urlop z naszą psinką. Ponadto decyzja o adopcji psa była przez nas przemyślana i uwzględniała kwestię ewentualnych wspólnych podróży. A zatem słowo się rzekło, kobyłka u płotu, trzeba przygotować się teoretycznie, praktycznie i organizacyjnie do pierwszego urlopu w trójkę.
Jako osoba dość dobrze zorganizowana już jakiś czas temu zainteresowałam się tematem, zarówno w kontekście logistyki, przyzwyczajania psa do podróży, jak i możliwości wypoczynku z psem. W naszej małej ekipie ja jestem odpowiedzialna za spacery z Astrą, ponieważ to ja preferuję zdrowy ruch i długie przechadzki. Natomiast małżonek wziął odpowiedzialność za przyzwyczajenie Astry do podróżowania samochodem. Na coraz dłuższych trasach i w bezpiecznym transporterze przypiętym pasami. Nie bardzo dopuszczam inną formę przewożenia psa. Ze względu na bezpieczeństwo wszystkich osób (i psa) jadących samochodem.

Bagaż podręczny czworonoga

pies w aucie

Bezpieczna podróż samochodem

Przygotowałam sobie również wytyczne dotyczące bagażu – podręcznego i tego niezbędnego w czasie naszego urlopu. Oczywiście pies powinien być zdrowy, zaszczepiony, zabezpieczony przed kleszczami. Zabieramy też książeczkę zdrowia psa. Jeśli chodzi o podręczny ekwipunek, należy pamiętać oczywiście o smyczy, szelkach albo obroży z adresatką – identyfikatorem. Warto mieć również kaganiec, nawet jeśli pies jest uosobieniem spokoju i łagodności, tak jak Astra. W samochodzie pies znajduje się w transporterze, w którym warto umieścić ulubiony kocyk. Pod ręką mamy także miskę, wodę, trochę karmy, papierowe ręczniki, torebki na psie odchody.
Zaletą podróżowania samochodem jest możliwość robienia dowolnej ilości przerw. Co jest ważne nie tylko dla kierowcy, ale także dla czworonożnego pasażera. Należy jednak pamiętać, że nawet najmądrzejszego i najlepiej ułożonego psa wyprowadzamy z auta na smyczy. Znajduje się przecież w nowym miejscu, nowym otoczeniu, po stresującej podróży.

U celu podróży

pies

Razem szukamy ciekawych miejsc

Wydawało mi się, że sporym wyzwaniem będzie znalezienie ośrodków, w których można przebywać z psem. Tymczasem okazało się, że coraz więcej ofert noclegowych to propozycje dla miłośników zwierząt. W niektórych ośrodkach psy (szczególnie małe) są mile widziane bez dodatkowych opłat
Oczywiście pamiętamy o tym, że pies musi oswoić się z nowym miejscem, pilnujemy go zatem bardzo uważnie. W bagażu mamy zawsze karmę, ewentualne leki, środki na kleszcze i pchły. Spacerujemy z psem ile się da, poznajemy okolice i zawsze sprzątamy po naszym pupilu, również na urlopie:)

Zdjęcia: Shutterstock, Pinterest

About The Author

Reply