Ruskorex – maść i czopki na „wstydliwy” problem

Profilaktyka, konsultacja lekarska, odpowiednia terapia w razie konieczności (np. leki takie jak Ruskorex)

Jak robić dobre zdjęcia – kurs fotografii w Krakowie

Zajęcia wprowadzające w tajniki dobrych ujęć – kurs fotografii w Krakowie organizowany przez Akademię Nikona

Problemy z erekcją na tle psychologicznym

Problemy z erekcją na tle psychologicznym, to jedno z poważniejszych wyzwań przed jakim stają dzisiejsze związki

Przez żołądek do serca, czyli walentynkowe przysmaki

Do walentynkowych przysmaków dodajmy chili, imbir, awokado, cynamon, kawior, owoce morze i pyszną, sensualną czekoladę

Panele laminowane – piękny wygląd Twojej podłogi

Poszukując idealnego sposobu wykończenia podłogi, warto wziąć pod uwagę panele laminowane. To nowoczesna i niezwykle elegancka alternatywa dla podłóg drewnianych, która cieszy się coraz większą popularnością. To przede wszystkim estetyczne i trwałe rozwiązanie, które jest w stanie spełnić oczekiwania każdego klienta. Trwałość paneli tego typu gwarantuje piękny wygląd podłogi przez długie lata. Dodatkowo panele nie wymagają szczególnej konserwacji, zaś wysoka odporność na ścieranie powoduje, że są trwałe. Wyjątkową jakością wyróżniają się panele podłogowe Alloc oraz Sensa. To wyroby czołowych producentów, które wyróżniają się najwyższą jakością. Szeroki wybór kolorystyczny gwarantuje łatwość znalezienia idealnych rozwiązań. Panele laminowane są łatwe w montażu, dzięki

Pantone mówi: Ultra Violet, czyli fiolet jako kolor roku

Pantone mówi: Ultra Violet, czyli fiolet jako kolor roku

Ratunek dla męskiej głowy – Loxon na wypadanie włosów

Bujna fryzura i zdrowe włosy to nie tylko kobiecy atut, a nadmierne wypadanie włosów to częściej męski problem.

Pomysł na Walentynki, czyli jak go zaskoczyć

Walentynki! Pomysł na idealny walentynkowy podarunek dla chłopaka to dopiero zadanie

Sprawdź aktualne oferty pracy w Holandii

Holandia pnie się stopniowo w górę, jeśli chodzi o ranking krajów, do których Polacy wyjeżdżają w celach zarobkowych.

Ne lekceważ objawów – ból z lewej strony brzucha

Kłucie w nadbrzuszu czy ból z lewej strony brzucha mogą świadczyć o zupełnie innym problemie zdrowotnym.

Planujemy urlop z psem

O tym, że mamy pieska wiedzą chyba wszyscy. Przede wszystkim dlatego, że przechwalam się Astrunią gdzie tylko się da. Jakby nie patrzeć nasza przyjaciółka na czterech łapach jest naprawdę uroczym i mądrym pieskiem. Jako szczęśliwi posiadacze czworonoga musimy teraz zaplanować urlopowy wyjazd w nieco szerszym gronie.

wakacje z psem

Nasza trójka planuje wakacje

Wakacje w trójkę
Nie bierzemy w ogóle pod uwagę opcji wyjazdu bez Astry. Nawet jeśli mielibyśmy dla niej godnych zaufania opiekunów, jak najbardziej chcemy spędzić urlop z naszą psinką. Ponadto decyzja o adopcji psa była przez nas przemyślana i uwzględniała kwestię ewentualnych wspólnych podróży. A zatem słowo się rzekło, kobyłka u płotu, trzeba przygotować się teoretycznie, praktycznie i organizacyjnie do pierwszego urlopu w trójkę.
Jako osoba dość dobrze zorganizowana już jakiś czas temu zainteresowałam się tematem, zarówno w kontekście logistyki, przyzwyczajania psa do podróży, jak i możliwości wypoczynku z psem. W naszej małej ekipie ja jestem odpowiedzialna za spacery z Astrą, ponieważ to ja preferuję zdrowy ruch i długie przechadzki. Natomiast małżonek wziął odpowiedzialność za przyzwyczajenie Astry do podróżowania samochodem. Na coraz dłuższych trasach i w bezpiecznym transporterze przypiętym pasami. Nie bardzo dopuszczam inną formę przewożenia psa. Ze względu na bezpieczeństwo wszystkich osób (i psa) jadących samochodem.

Bagaż podręczny czworonoga

pies w aucie

Bezpieczna podróż samochodem

Przygotowałam sobie również wytyczne dotyczące bagażu – podręcznego i tego niezbędnego w czasie naszego urlopu. Oczywiście pies powinien być zdrowy, zaszczepiony, zabezpieczony przed kleszczami. Zabieramy też książeczkę zdrowia psa. Jeśli chodzi o podręczny ekwipunek, należy pamiętać oczywiście o smyczy, szelkach albo obroży z adresatką – identyfikatorem. Warto mieć również kaganiec, nawet jeśli pies jest uosobieniem spokoju i łagodności, tak jak Astra. W samochodzie pies znajduje się w transporterze, w którym warto umieścić ulubiony kocyk. Pod ręką mamy także miskę, wodę, trochę karmy, papierowe ręczniki, torebki na psie odchody.
Zaletą podróżowania samochodem jest możliwość robienia dowolnej ilości przerw. Co jest ważne nie tylko dla kierowcy, ale także dla czworonożnego pasażera. Należy jednak pamiętać, że nawet najmądrzejszego i najlepiej ułożonego psa wyprowadzamy z auta na smyczy. Znajduje się przecież w nowym miejscu, nowym otoczeniu, po stresującej podróży.

U celu podróży

pies

Razem szukamy ciekawych miejsc

Wydawało mi się, że sporym wyzwaniem będzie znalezienie ośrodków, w których można przebywać z psem. Tymczasem okazało się, że coraz więcej ofert noclegowych to propozycje dla miłośników zwierząt. W niektórych ośrodkach psy (szczególnie małe) są mile widziane bez dodatkowych opłat
Oczywiście pamiętamy o tym, że pies musi oswoić się z nowym miejscem, pilnujemy go zatem bardzo uważnie. W bagażu mamy zawsze karmę, ewentualne leki, środki na kleszcze i pchły. Spacerujemy z psem ile się da, poznajemy okolice i zawsze sprzątamy po naszym pupilu, również na urlopie:)

Zdjęcia: Shutterstock, Pinterest

About The Author

Reply