kozłowka

Zwiedzanie, relaks, piękne krajobrazy – turysto odwiedź lubelskie!

Wele ciekawego czeka na nas na wchodzie kraju, np. w mniej obleganym regionie województwa lubelskiego.

Grillowanie nie tylko na działce – grille elektryczne

TEFAL – grille elektryczne tego producenta są proste w obsłudze, ale można na nich przyrządzić naprawdę wyjątkowe dania.

Dieta i suplementacja – minerały i witaminy w ciąży

Zapotrzebowanie na minerały, składniki odżywcze oraz witaminy w ciąży jest wyższe.

odzież do jogi

Odzież do jogi unikalny look i design

Na pierwszy rzut oka zajęcia jogi mogą wydawać się proste, statyczne. Wystarczy jednak spróbować, aby przekonać się, że: po pierwsze joga to wymagająca forma aktywności, po drugie… pozytywnie wciąga i uzależnia. Jest to jednak nałóg wyjątkowo dobroczynny dla ciała i ducha, a także okazja do skompletowania bardzo interesującej garderoby. Ubrania do jogi charakteryzują się bowiem świetną jakością i naprawdę efektownym wzornictwem. Komfortowe ubrania do jogi Strój do jogi musi spełniać pewne wymagania, aby był praktyczny, funkcjonalny, nie ograniczał swobody ruchów, a tym samym nie zakłócał specyficznej filozofii tego treningu. Joga  to nie tylko sekwencje ruchów, ćwiczeń, ale także „coś dla

Pedicure – zadbane stopy i letnie trendy

Jak zadbać o efektowny pedicure, co w tym sezonie będziemy malować na paznokciach.

Bóle miesiączkowe – przyczyny, przebieg, leczenie

Nawet najbardziej skuteczne leki i wiedza o tym jak złagodzić bóle miesiączkowe, nie zastąpią konsultacji i badań

Bieg, nordic walking czy spacer dla zdrowia?

Popularne formy aktywności są dostępne praktycznie dla wszystkich – spacer, bieganie i nordic walking.

Zielono mi… na zdrowie

Niepozorna zielenina to prawdziwa skarbnica witamin, minerałów i bogactwo wartości odżywczych

Kosmetyki dla mężczyzn – udane zakupy, skuteczna pielęgnacja

Kosmetyki dla mężczyzn zajmują mniej miejsca w drogeriach, ale jest to naprawdę szeroki i różnorodny asortyment

Z kuchni do drogerii – dobroczynne zioła w kosmetyce

Rośliny mają dobroczynny wpływ na skórę, dlatego znajdują szerokie zastosowanie również w kosmetyce.

Wstydliwy temat – grzybica stopy, co warto wiedzieć

Tak się poukładało, że ostatnio pisałam głównie na tematy miłe, lekkie i przyjemne. O pieskach, wakacjach, ładnych ubraniach czy edukacji. A życie nie jest usłane tylko różami, tematy mniej wdzięczne stanowią również istotną część naszej codzienności. A zatem dziś zagadnienie średnio wdzięczne, trochę tabu, ale jakże ważne – grzybica stopy. Wbrew pozorom problem, który może dotyczyć każdego z nas.

basen

Małżonek będzie chodził na basen…

Mąż będzie ćwiczył…
Oczywiście nie dzieje się tak, że siadam i obmyślam temat pogadanki i nagle wpadam na pomysł pt. grzybica stóp. Zagadnienie pojawiło się na tapecie w związku z tym, że małżonek postanowił zadbać o formę i namawia mnie na siłownię, saunę, basen i tego rodzaju przyjemności. Abstrahując od braku wolnego czasu, nie ukrywam, że ja niechętnie… Praktycznie codziennie ćwiczę, biegam, spaceruję z psem. Mam naprawdę sporo zdrowego ruchu. Ale jeśli mąż ma chęć poruszać się i nabrać tężyzny fizycznej, czemu nie?
Nie byłabym sobą, gdym nie zabrała się zaraz za kompletowanie ekwipunku. Dres, t-shirty, wygodne buty, kąpielówki na okoliczność wypraw na basen, ręcznik i obowiązkowo klapki basenowe oraz pod prysznic. Oczywiście mój niefrasobliwy małżonek popatrzył na mnie ze zdziwieniem i zapytał „A po co mi klapki…?”. I tak właśnie pojawił się temat grzybicy stóp.

Profilaktyka, leczenie grzybicy stóp

canespor

Na wszelki wypadek kupiłam Canespor

Krótko, jasno, ale bardzo dokładnie opisałam mu czym jest grzybica stopy międzypalcowa, mokasynowa, jak wygląda grzybica pachwinowa. Wytłumaczyłam, że absolutnie nie jest to choroba przypisana osobom, które nie dbają o higienę, nie występuje w jakichś patologicznych okolicznościach. Wręcz przeciwnie, bardzo często zarażamy się w pozornie czystych, modnych miejscach, takich jak szatnie w popularnych klubach sportowych, siłowniach, na basenie. Czyli wszędzie tam, gdzie przewija się wiele osób, a wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi chorobotwórczych grzybów.
Opowiedziałam to i owo na temat profilaktyki, czyli właśnie o klapkach pod prysznicem i na basenie, o wygodnych, przewiewnych butach, higienie i dokładnym osuszaniu stóp. Postraszyłam, że grzybica stóp rozwija się bardzo szybko i może obejmować większe obszary ciała. Na wszelki wypadek nie informowałam niefrasobliwego sportowca, że są skuteczne środki, które leczą infekcje grzybicze w fazie początkowej (zaawansowane stany zapalne wymagają specjalistycznego leczenia)
Na kolejny wszelki wypadek poszukałam jednak skutecznego leku bez recepty, zamówiłam w aptece internetowej Canespor. Na stronie http://www.canespor.pl/pl/dolegliwoci/grzybica-stop/ poczytałam o objawach, kontroli, profilaktyce.
Na wszelki wypadek… nie wykluczam, że mój lekkoduch może zapomnieć o całej pogadance i sportowych klapkach.

Zdjęcia: Shutterstock, canespor.pl

About The Author

Reply