Jak się robi sushi – to wcale nie jest takie trudne

Jak się robi sushi? Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne.

Domowe sposoby na spierzchnięte usta

Spierzchnięte usta to częsty i niestety bolesny problem wielu pań

Awokado – jedz na zdrowie

Awokado zawiera stosunkowo niewiele cukrów prostych, jest natomiast bogate w… tłuszcze.

Bezsenność, kłopoty ze snem – co robić…?

Kłopoty ze snem to dziś dość powszechny problem, możemy mówić nawet o bezsenności.

Zadbaj o stopy zimą

Zimą stopy są traktowane ciężkimi, ciepłymi butami, grubymi skarpetkami, zapominamy o pielęgnacji

Profilaktyka i leczenie – sposoby na ból dziąseł

Warto znać sposoby na ból dziąseł, ale przede wszystkim jego przyczyny i metody zapobiegania.

Zamotana w szale

Szal stanowi jeden z istotniejszych elementów stylizacji, dodaje jej szyku lub jest awangardowy, oryginalny, niebanalny.

Witaminy w ciąży i w okresie karmienia piersią

Zbilansowana dieta oraz odpowiednia suplementacja mają zapewnić niezbędne składniki mineralne oraz witaminy w ciąży.

O rety przytyłam… czyli poświąteczny detoks

Poświąteczny detoks można zacząć od ożywczego koktajlu, który stymuluje metabolizm

Zrób to sam, czyli maseczki domowe

Domowe maseczki bazują głównie na tym, czego używamy w kuchni

Wstydliwy temat – grzybica stopy, co warto wiedzieć

Tak się poukładało, że ostatnio pisałam głównie na tematy miłe, lekkie i przyjemne. O pieskach, wakacjach, ładnych ubraniach czy edukacji. A życie nie jest usłane tylko różami, tematy mniej wdzięczne stanowią również istotną część naszej codzienności. A zatem dziś zagadnienie średnio wdzięczne, trochę tabu, ale jakże ważne – grzybica stopy. Wbrew pozorom problem, który może dotyczyć każdego z nas.

basen

Małżonek będzie chodził na basen…

Mąż będzie ćwiczył…
Oczywiście nie dzieje się tak, że siadam i obmyślam temat pogadanki i nagle wpadam na pomysł pt. grzybica stóp. Zagadnienie pojawiło się na tapecie w związku z tym, że małżonek postanowił zadbać o formę i namawia mnie na siłownię, saunę, basen i tego rodzaju przyjemności. Abstrahując od braku wolnego czasu, nie ukrywam, że ja niechętnie… Praktycznie codziennie ćwiczę, biegam, spaceruję z psem. Mam naprawdę sporo zdrowego ruchu. Ale jeśli mąż ma chęć poruszać się i nabrać tężyzny fizycznej, czemu nie?
Nie byłabym sobą, gdym nie zabrała się zaraz za kompletowanie ekwipunku. Dres, t-shirty, wygodne buty, kąpielówki na okoliczność wypraw na basen, ręcznik i obowiązkowo klapki basenowe oraz pod prysznic. Oczywiście mój niefrasobliwy małżonek popatrzył na mnie ze zdziwieniem i zapytał „A po co mi klapki…?”. I tak właśnie pojawił się temat grzybicy stóp.

Profilaktyka, leczenie grzybicy stóp

canespor

Na wszelki wypadek kupiłam Canespor

Krótko, jasno, ale bardzo dokładnie opisałam mu czym jest grzybica stopy międzypalcowa, mokasynowa, jak wygląda grzybica pachwinowa. Wytłumaczyłam, że absolutnie nie jest to choroba przypisana osobom, które nie dbają o higienę, nie występuje w jakichś patologicznych okolicznościach. Wręcz przeciwnie, bardzo często zarażamy się w pozornie czystych, modnych miejscach, takich jak szatnie w popularnych klubach sportowych, siłowniach, na basenie. Czyli wszędzie tam, gdzie przewija się wiele osób, a wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi chorobotwórczych grzybów.
Opowiedziałam to i owo na temat profilaktyki, czyli właśnie o klapkach pod prysznicem i na basenie, o wygodnych, przewiewnych butach, higienie i dokładnym osuszaniu stóp. Postraszyłam, że grzybica stóp rozwija się bardzo szybko i może obejmować większe obszary ciała. Na wszelki wypadek nie informowałam niefrasobliwego sportowca, że są skuteczne środki, które leczą infekcje grzybicze w fazie początkowej (zaawansowane stany zapalne wymagają specjalistycznego leczenia)
Na kolejny wszelki wypadek poszukałam jednak skutecznego leku bez recepty, zamówiłam w aptece internetowej Canespor. Na stronie http://www.canespor.pl/pl/dolegliwoci/grzybica-stop/ poczytałam o objawach, kontroli, profilaktyce.
Na wszelki wypadek… nie wykluczam, że mój lekkoduch może zapomnieć o całej pogadance i sportowych klapkach.

Zdjęcia: Shutterstock, canespor.pl

About The Author

Reply