Żywienie niemowląt – jak przygotować mleko modyfikowane

Wybór odpowiedniej mieszanki i wiedza o tym, jak przygotować mleko modyfikowane, są bardzo ważne dla każdej młodej mamy

Grecja – doskonały pomysł na udany urlop

Greca to wymarzony i zawsze modny kierunek wyjazdów urlopowych i wycieczek krajoznawczych

Wiosenne przeziębienie u dzieci

Przeziębienie u dzieci nie jest stanem wyjątkowym, w okresie budowania odporności dzieci chorują nawet kilkanaście razy w ciągu roku

Motywy roślinne, ekologia i egzotyka we wnętrzach

Bardzo modne motywy roślinne mogą stanowić główny motyw, ale także efektowne dodatki, dekoracje, akcesoria.

zdobienie paznokci

Stemplowanie paznokci – jak zacząć?

Stemplowanie paznokci to jedna z najpopularniejszych obecnie metod ich zdobienia. Pozwala ona dość szybko i łatwo zamienić zwykły manicure w mało dzieło sztuki. I to bez czasochłonnego i wymagającego ręcznego malowania wzorów. Teraz wystarczy odbicie wzorów z płytek oraz przeniesienie ich na paznokci. I gotowe!

Jak zacząć biegać – oto jest pytanie…

Kluczowe znaczenie ma odpowiedź na pytanie – jak zacząć biegać tak, aby stało się to pasją, przyzwyczajeniem, czymś ważnym, a nawet niezbędnym.

Niebanalne buty na wiosnę

Wyobraźni projektantom nie brakuje i zapewniają nam prawdziwy diabelski młyn z butami

lampa do paznokci

Lampa LED do paznokci – jak dobrze wybrać?

Manicure żelowy i hybrydowy cieszy się dziś ogromną popularnością. I nie ma się co dziwić, jego wykonanie nie jest wcale skomplikowane, a pozwala na uzyskanie trwałego efektu, dzięki czemu paznokcie są bardzo zadbane i atrakcyjne.

Co na kaszel dla małego dziecka

Co na kaszel u najmłodszych pacjentów? Jak ulżyć i nie zakłócać mechanizmu samooczyszczania dróg oddechowych

Dlaczego smakuje nam kurczak w sosie kurkowym?

Często sięgam po przepisy na dania z drobiu, np. takie jak kurczak w sosie kurkowym.

Dlaczego kupiłam nowe żelazko

Czasem trudno jest pogodzić nasze chcieć z naszym móc. Poziom trudności wzrasta, kiedy owe „chcenia” pozornie się wykluczają… Tak jest z moją niechęcią do prasowania i silną potrzebą posiadania ładnych, wygładzonych ubrań. Przez długi czas myślałam, że to konflikt, w którym nie ma zwycięzców – albo męczę się okrutnie prasując albo z niechęcią sięgam po żelazko i mam niedoprasowane ubrania. Nie mówiąc już o przeświadczeniu mojej skądinąd miłej teściowej, że o żonie świadczy także to, jak wyprasowana jest koszula męża…

prasowanie

Prasownie nie należało do moich ulubionych czynności

Prasowanie to wyzwanie
Cóż mi zatem pozostało? Jak we wstępie – zacisnąć zęby i prasować, prasować, prasować. Mogłam też machnąć ręką oraz kilka razy niedbale żelazkiem i chodzić w pogniecionej bluzce, z etykietą żony, która nie dba o koszule małżonka. Z dwojga złego wybierałam trudniejszą drogę i męczyłam się z opornymi kołnierzykami, mankietami itp. Ratunek nadszedł całkiem niespodziewanie i przypadkiem, a z odsieczą przybyła sąsiadka. Podczas typowej sąsiedzkiej, niezapowiedzianej wizyty po przysłowiową szklankę cukru, zaprzyjaźniona z nami sąsiadka przyłapała mnie na tym, jak w pocie czoła rozprasowuję rękaw swojej ulubionej koszuli. Spojrzała z politowaniem i wydarzenia potoczyły się bardzo szybko…Pożyczyła mi swoje żelazko i okazało się, że świat może być piękniejszy, a życie przyjemniejsze.

prasowanie tefal

Można prasować szybko, łatwo i skutecznie

Z nowym żelazkiem jest łatwo, lekko i przyjemnie

Nie powiem, że prasowanie stało się moim hobby i już nie mogę doczekać się weekendu, który w całości spędzę w towarzystwie mojego nowego żelazka. Tak, tak mam oczywiście nowe żelazko. Niemniej jednak jest to w tej chwili jeden z domowych obowiązków, który wykonuję lekko, szybko i bez bólu. Ba! Nawet mój małżonek częściej staje przy desce do prasowania i sam prasuje swoje koszule, a efekty wcale nie kompromitują mnie jako żony odpowiedzialnej za stan męskiej garderoby.
Pora zatem zdradzić skąd te rezultaty i zmiana nastawiania do tak nielubianej czynności. Otóż wspomniana sąsiadka uświadomiła mi, że tak naprawdę wszystko zależy od żelazka. I że są takie sprzęty, które rzeczywiście praktycznie same prasują. Skierowała mnie do najpierw na stronę marki Tefal, gdzie znalazłam żelazka dla każdej umęczonej pani domu. Już same atrybuty urządzeń sprawiły, że poczułam się lepiej:
Funkcja „Power Zone” z 2-krotnie szybszym wyrzutem pary” – a wyrzut pary sprawia, że bez trudu rozprasuję wszystkie zagniecenia.
„Ciągły strumień pary o dużej mocy zapewnia efektywne prasowanie”
„Doskonałe rozprowadzanie pary dzięki otworom rozmieszczonym na całej powierzchni stopy”
„Stopa Ultragliss ślizga się z łatwością po wszystkich rodzajach tkanin” – nawet po męskich koszulach, lnianych spodniach…
„Stopa Durilium – doskonały ślizg we wszystkich kierunkach, ograniczający niechciane zagniecenia”
„Pionowy wyrzut pary
„Długa żywotność i łatwe czyszczenie dzięki podwójnym systemom przeciwdziałania powstawaniu osadu i samooczyszczania”
„Intuicyjny panel kontrolny informuje o konieczności doładowania. Podwójny system zapobiegający kapaniu Anti-drip zapobiega plamieniu tkanin
„System AutoStop – zwiększone bezpieczeństwo dzięki automatycznemu wyłączeniu pozostającego w bezruchu żelazka”

tefal-easygliss

Tefal Easygliss

Tefal Freemove 62

Tefal Freemove 62

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tefal-ultragliss-butterflies

Tefal Ultragliss Butterflies

Oczywiście to tylko niektóre argumenty za konkretnymi modelami, których w ofercie Tefal jest naprawdę wiele. Są żelazka standardowe, super wydajne i profesjonalne, bezprzewodowe, duże i małe, kolorowe… Nic tylko wybierać, co też uczyniłam.
Nie będę się chwalić, z którym żelazkiem tak łatwo i przyjemnie prasuje się koszule męża. Uważam, że każdy wybór będzie dobry. Warto zatem obejrzeć żelazka Tefal i wybrać model adekwatny do potrzeb i możliwości.

Zdjęcia:  shutterstock, tefal.pl

About The Author

Reply