Żywienie niemowląt – jak przygotować mleko modyfikowane

Wybór odpowiedniej mieszanki i wiedza o tym, jak przygotować mleko modyfikowane, są bardzo ważne dla każdej młodej mamy

Grecja – doskonały pomysł na udany urlop

Greca to wymarzony i zawsze modny kierunek wyjazdów urlopowych i wycieczek krajoznawczych

Wiosenne przeziębienie u dzieci

Przeziębienie u dzieci nie jest stanem wyjątkowym, w okresie budowania odporności dzieci chorują nawet kilkanaście razy w ciągu roku

Motywy roślinne, ekologia i egzotyka we wnętrzach

Bardzo modne motywy roślinne mogą stanowić główny motyw, ale także efektowne dodatki, dekoracje, akcesoria.

zdobienie paznokci

Stemplowanie paznokci – jak zacząć?

Stemplowanie paznokci to jedna z najpopularniejszych obecnie metod ich zdobienia. Pozwala ona dość szybko i łatwo zamienić zwykły manicure w mało dzieło sztuki. I to bez czasochłonnego i wymagającego ręcznego malowania wzorów. Teraz wystarczy odbicie wzorów z płytek oraz przeniesienie ich na paznokci. I gotowe!

Jak zacząć biegać – oto jest pytanie…

Kluczowe znaczenie ma odpowiedź na pytanie – jak zacząć biegać tak, aby stało się to pasją, przyzwyczajeniem, czymś ważnym, a nawet niezbędnym.

Niebanalne buty na wiosnę

Wyobraźni projektantom nie brakuje i zapewniają nam prawdziwy diabelski młyn z butami

lampa do paznokci

Lampa LED do paznokci – jak dobrze wybrać?

Manicure żelowy i hybrydowy cieszy się dziś ogromną popularnością. I nie ma się co dziwić, jego wykonanie nie jest wcale skomplikowane, a pozwala na uzyskanie trwałego efektu, dzięki czemu paznokcie są bardzo zadbane i atrakcyjne.

Co na kaszel dla małego dziecka

Co na kaszel u najmłodszych pacjentów? Jak ulżyć i nie zakłócać mechanizmu samooczyszczania dróg oddechowych

Dlaczego smakuje nam kurczak w sosie kurkowym?

Często sięgam po przepisy na dania z drobiu, np. takie jak kurczak w sosie kurkowym.

Fluoryzacja nie tylko dla dzieci

Można się świetnie ubrać, uczesać, można mieć perfekcyjny makijaż. Wszystko traci blask i efekt, kiedy brakuje tak istotnego elementu, jak zdrowy, ładny uśmiech. Wbrew pozorom o zęby można, a nawet należy dbać w każdym wieku. Od niemowlęcia do zacnego seniora.

Uważam, że ładne, zadbane włosy i zdrowy uśmiech to prawdziwa wizytówka kobiety (i nie tylko…). Ubytków w uzębieniu czy krzywego zgryzu nie zatuszuje nowa torebka, modne szpilki czy makijaż wykonany markowymi kosmetykami.

źródło: www.facebook.com/colgatepolska

źródło: www.fb.com/colgatepolska

Dbam o zęby
Mogę to powiedzieć z pełną odpowiedzialnością. W moim przypadku oznacza to systematyczne kontrole i wizyty u stomatologa, aparat, który nosiłam przez prawie dwa lata, dobrą pastę do zębów z fluorem, płyn i odpowiednią szczoteczkę. Staram się przynajmniej przepłukać zęby po posiłkach, używam nitki dentystycznej, a po słodyczach, owocach czy kawie zawsze myję zęby. Może się to wydawać dość uciążliwe, ale to tylko wrażenie, dla mnie to już naturalne czynności i kwestia przyzwyczajenia.

Co warto wiedzieć o fluorze
Ostatnio trafiłam na ciekawe opracowanie dotyczące fluoru. Oczywiście stosuję pastę do zębów fluorem. Ale po przeczytaniu tego artykułu już wiem, że muszę omówić temat z moim stomatologiem.
Artykuł porusza bardzo ciekawą kwestię fluoru w pastach i płukankach oraz tzw. fluoryzacji. Dotychczas fluoryzacja kojarzyła mi się głównie z zabiegami w szkole, podczas których musiałam myć zęby niezbyt smacznym preparatem. A zatem fluoryzacja dotyczyła przede wszystkim dzieci i rozwijających się zębów. Dziś większość stomatologów uważa, że fluor jest bardzo ważny w zwalczaniu ubytków i zapobieganiu próchnicy, a zatem powinni go używać również dorośli. Standardowo – stosując po prostu pastę do zębów z fluorem, odpowiedni płyn i nić. W przypadku osób o zwiększonym zapotrzebowaniu na fluor stosuje się specjalne preparaty, które zapisuje dentysta.
Ponadto artykuł prezentuje kilka zasadniczych pytań, na które warto sobie odpowiedzieć, aby ocenić czy należymy do grupy większego ryzyka i zapotrzebowania na fluor.
Teoretycznie nie należę, ale przezornie dokładnie wypytam mojego kompetentnego, miłego stomatologa.

About The Author

Reply