Żywienie niemowląt – jak przygotować mleko modyfikowane

Wybór odpowiedniej mieszanki i wiedza o tym, jak przygotować mleko modyfikowane, są bardzo ważne dla każdej młodej mamy

Grecja – doskonały pomysł na udany urlop

Greca to wymarzony i zawsze modny kierunek wyjazdów urlopowych i wycieczek krajoznawczych

Wiosenne przeziębienie u dzieci

Przeziębienie u dzieci nie jest stanem wyjątkowym, w okresie budowania odporności dzieci chorują nawet kilkanaście razy w ciągu roku

Motywy roślinne, ekologia i egzotyka we wnętrzach

Bardzo modne motywy roślinne mogą stanowić główny motyw, ale także efektowne dodatki, dekoracje, akcesoria.

zdobienie paznokci

Stemplowanie paznokci – jak zacząć?

Stemplowanie paznokci to jedna z najpopularniejszych obecnie metod ich zdobienia. Pozwala ona dość szybko i łatwo zamienić zwykły manicure w mało dzieło sztuki. I to bez czasochłonnego i wymagającego ręcznego malowania wzorów. Teraz wystarczy odbicie wzorów z płytek oraz przeniesienie ich na paznokci. I gotowe!

Jak zacząć biegać – oto jest pytanie…

Kluczowe znaczenie ma odpowiedź na pytanie – jak zacząć biegać tak, aby stało się to pasją, przyzwyczajeniem, czymś ważnym, a nawet niezbędnym.

Niebanalne buty na wiosnę

Wyobraźni projektantom nie brakuje i zapewniają nam prawdziwy diabelski młyn z butami

lampa do paznokci

Lampa LED do paznokci – jak dobrze wybrać?

Manicure żelowy i hybrydowy cieszy się dziś ogromną popularnością. I nie ma się co dziwić, jego wykonanie nie jest wcale skomplikowane, a pozwala na uzyskanie trwałego efektu, dzięki czemu paznokcie są bardzo zadbane i atrakcyjne.

Co na kaszel dla małego dziecka

Co na kaszel u najmłodszych pacjentów? Jak ulżyć i nie zakłócać mechanizmu samooczyszczania dróg oddechowych

Dlaczego smakuje nam kurczak w sosie kurkowym?

Często sięgam po przepisy na dania z drobiu, np. takie jak kurczak w sosie kurkowym.

Nowoczesne metody antykoncepcji i moje plany

Nie tak dawno pochwaliłam się i podzieliłam całkiem miłą tajemnicą dotyczącą naszych planów powiększenia rodziny. Przy tej okazji pojawia się w moim przypadku temat… antykoncepcji. Nie przypadkiem i nie przez pomyłkę, ponieważ jako osoba świadoma i uświadomiona oraz dość przywiązana do planowania, stosowałam antykoncepcję starannie dopasowaną do potrzeb mojego organizmu.

prezerwatywa

Różne są oblicza antykoncepcji

Antykoncepcja – istotna część mojego życia
Antykoncepcja to oczywiście temat zawsze na czasie i zawsze gorący. Dla mnie nie jest to zagadnienie, które wzbudzałoby jakieś niezdrowe emocje. Nie jest to także żaden demonizowany sposób na unikanie odpowiedzialnego i dorosłego życia. Moim zdaniem wręcz przeciwnie – kontrolowane i świadome podejście do jakże ważnego zagadnienia, jakim jest macierzyństwo, rodzicielstwo, to przejaw dojrzałości i dorosłości.

Nie wszystkie metody są dla mnie

para w łóżku

Zdecydowanie nie dla nas…

Jeśli chodzi o środki antykoncepcyjne mamy dziś szerokie spektrum możliwości. Od prezerwatywy po nowoczesne metody antykoncepcji, takie jak hormonalna wkładka czy podskórny implant. Każda z tych metod ma swoje plusy i minusy, przy czym oczywiście w przypadku niektórych środków tych minusów jest zdecydowanie mniej. Jako stały związek, małżeństwo od razu darowaliśmy sobie rozważania nad prezerwatywami, a moja obawa przed przyrostem wagi nie zachęciła mnie do stosowania pigułek antykoncepcyjnych. Zresztą muszę się przyznać, że przez jakiś czas próbowałam nawet tego środka antykoncepcyjnego, ale okazało się, że nie jestem aż tak obowiązkowa i zorganizowana jak do tej pory uważałam. A przecież regularność to podstawa skuteczności tabletek antykoncepcyjnych.

u lekarza

Świadoma decyzja po konsultacji z lekarzem

Nowocześnie i bezpiecznie
Obecnie stosuję hormonalny system wewnątrzmaciczny. Informacje na ten temat znalazłam m.in. w internecie, w serwisie o bardzo przekonującej i wiele mówiącej nazwie możesz zapomnieć. Chodzi oczywiście o to, że nie trzeba pilnować godziny i dnia zażywania tabletek ani zakupu najlepszych prezerwatyw. Nowoczesne metody antykoncepcji dają kobiecie niesamowity komfort, jakim jest „niepamiętanie” o zapobieganiu ciąży. Jasno, czytelnie i zrozumiale przybliża ten temat artykuł, który znalazłam tutaj. Resztę i szczegółowo wyjaśnił mi lekarz ginekolog. Bardzo ważnym argumentem za jest dla mnie fakt, że jest to metoda odwracalna i właściwie od razu po usunięciu wkładki możemy podjąć starania o dzidziusia. I takie właśnie są nasze plany na niezbyt odległą przyszłość…

test

Metoda odwracalna, czyli nie wpływa na płodność kobiety

 

Zdjęcia: mozeszzapomniec.pl, shutterstock

About The Author

Reply