Żywienie niemowląt – jak przygotować mleko modyfikowane

Wybór odpowiedniej mieszanki i wiedza o tym, jak przygotować mleko modyfikowane, są bardzo ważne dla każdej młodej mamy

Grecja – doskonały pomysł na udany urlop

Greca to wymarzony i zawsze modny kierunek wyjazdów urlopowych i wycieczek krajoznawczych

Wiosenne przeziębienie u dzieci

Przeziębienie u dzieci nie jest stanem wyjątkowym, w okresie budowania odporności dzieci chorują nawet kilkanaście razy w ciągu roku

Motywy roślinne, ekologia i egzotyka we wnętrzach

Bardzo modne motywy roślinne mogą stanowić główny motyw, ale także efektowne dodatki, dekoracje, akcesoria.

zdobienie paznokci

Stemplowanie paznokci – jak zacząć?

Stemplowanie paznokci to jedna z najpopularniejszych obecnie metod ich zdobienia. Pozwala ona dość szybko i łatwo zamienić zwykły manicure w mało dzieło sztuki. I to bez czasochłonnego i wymagającego ręcznego malowania wzorów. Teraz wystarczy odbicie wzorów z płytek oraz przeniesienie ich na paznokci. I gotowe!

Jak zacząć biegać – oto jest pytanie…

Kluczowe znaczenie ma odpowiedź na pytanie – jak zacząć biegać tak, aby stało się to pasją, przyzwyczajeniem, czymś ważnym, a nawet niezbędnym.

Niebanalne buty na wiosnę

Wyobraźni projektantom nie brakuje i zapewniają nam prawdziwy diabelski młyn z butami

lampa do paznokci

Lampa LED do paznokci – jak dobrze wybrać?

Manicure żelowy i hybrydowy cieszy się dziś ogromną popularnością. I nie ma się co dziwić, jego wykonanie nie jest wcale skomplikowane, a pozwala na uzyskanie trwałego efektu, dzięki czemu paznokcie są bardzo zadbane i atrakcyjne.

Co na kaszel dla małego dziecka

Co na kaszel u najmłodszych pacjentów? Jak ulżyć i nie zakłócać mechanizmu samooczyszczania dróg oddechowych

Dlaczego smakuje nam kurczak w sosie kurkowym?

Często sięgam po przepisy na dania z drobiu, np. takie jak kurczak w sosie kurkowym.

Pora na pierwsze wiosenne zmiany

Zmiany pór roku mobilizują nas czasem do wprowadzenia mniejszych albo większych zmian również w naszym najbliższym otoczeniu albo w wyglądzie. Niewątpliwie wiosna szczególnie sprzyja takim drobnym poprawkom albo całkiem spektakularnym rewolucjom. Jak co roku, jak w zegarku, pod koniec marca zaczynam coraz śmielej zastanawiać się nad tym co by tu zmienić…?

zmiany

Za takie zmiany podziękuję…

Z siebie jestem zadowolona
Najprościej, choć nie najtaniej zmienia się garderobę, ale jak zawsze nie po drodze mi z prostymi rozwiązaniami. Fryzura…? Niekoniecznie. Za bardzo cenię sobie komfort posiadania prostych, mocnych włosów, których nie muszę specjalnie układać, modelować. Dobry szampon, odżywka i tyle – minimum czasu i zabiegów. Tak lubię. Nie odczuwam potrzeby wprowadzania forsownych treningów czy drastycznych diet. Szczególnie, że od dawna ćwiczę, sumiennie i systematycznie, a efekty są jak najbardziej satysfakcjonujące.

Coś nowego coś starego…

krzesła

Prawda, że ładnie…?

Metodą selekcji negatywnej doszłam do tego, że nie będę korygować i zmieniać swojego wyglądu czy całkiem słusznych nawyków żywieniowych. Remont? Tuż po świętach i przedświątecznym porządkowym zamieszaniu? Nie, dziękuję. Ale poczułam, że temat zmiany aranżacji zdecydowanie mnie ożywił i wzbudził zainteresowanie. A przecież nowe dekoracje, aranżacje i otoczenie wcale nie muszą oznaczać skuwania ścian, drabiny na środku pokoju i malowania sufitu. I wtedy przypomniałam sobie o nieszczególnie urodziwych krzesłach, których nie wyrzuciłam, ponieważ są naprawdę mocne, dobrej jakości. Szkoda tylko, że takie nieciekawe. Poszperałam, poszukałam i znalazłam świetny patent na odnowienie starych krzeseł, w stylu, który wręcz idealnie skomponuje się naszą kuchnią.
Można powiedzieć, że złapałam dwie sroki za ogon, połączyłam przyjemne z pożytecznym. Miałam niebywałą okazję wykazać się twórczo, manualnie i zrobić coś ładnego z czegoś nieszczególnego. A w efekcie końcowym mam w kuchni takie krzesła, jakich nie ma nikt. Jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne i bardzo moje.
Szczerze zachęcam do takich działań. Mieszkanie zyskuje nowy wyraz, a twórca czyli ja, czuje się bardzo dumny.

Mój sposób na nowe – stare krzesło
Potrzebne będą:

 stare krzesła
 tkanina bawełniana
 klej do tkanin
 taśma dwustronna z siatką
 taśma malarska
 papier ścierny
 farba akrylowa do drewna
 filc
 ozdobna taśma tapicerska
 nożyczki i nożyk
 pędzle
 zszywacz tapicerski

wzory na krzesłach

Folkowe inspiracje

Stosując się do wskazówek z serwisu muratorom.pl zabrałam się do pracy:
Usunęłam starą taśmę tapicerską, wyjęłam siedzisko i zabezpieczyłam oparcie krzesła folią oraz taśmą malarską. Cierpliwie szlifowałam drewnianą powierzchnię krzesła papierem ściernym i wilgotną szmatką usunęłam pył. Oddzieliłam taśmą malarską dolne części nóg. Górną część krzesła pomalowałam dwa razy czarną farbą do drewna. Gdy czarna farba wyschła pomalowałam nogi na pomarańczowo i niebiesko. Następnie siedzisko i oparcie obiłam nowym materiałem używając zszywek i wykończyłam całość taśmą tapicerską przyklejoną klejem do tkanin.
Czas na wzory… Z papieru wycięłam szablon. Następnie do filcu przykleiłam taśmę dwustronną z siatką i odrysowałam szablon, który wycięłam razem z taśmą. Potem wystarczy już tylko odkleić papier ochronny z taśmy i przyklejać wzór na oparcie krzesła.
Muszę przyznać, że zajęło mi to trochę czasu i wymagało cierpliwości, ale efekt jest naprawdę zachwycający.

 
Zdjęcia: muratordom.pl, Shutterstock, cruststation.files.wordpress.com

About The Author

Reply