kozłowka

Zwiedzanie, relaks, piękne krajobrazy – turysto odwiedź lubelskie!

Wele ciekawego czeka na nas na wchodzie kraju, np. w mniej obleganym regionie województwa lubelskiego.

Grillowanie nie tylko na działce – grille elektryczne

TEFAL – grille elektryczne tego producenta są proste w obsłudze, ale można na nich przyrządzić naprawdę wyjątkowe dania.

Dieta i suplementacja – minerały i witaminy w ciąży

Zapotrzebowanie na minerały, składniki odżywcze oraz witaminy w ciąży jest wyższe.

odzież do jogi

Odzież do jogi unikalny look i design

Na pierwszy rzut oka zajęcia jogi mogą wydawać się proste, statyczne. Wystarczy jednak spróbować, aby przekonać się, że: po pierwsze joga to wymagająca forma aktywności, po drugie… pozytywnie wciąga i uzależnia. Jest to jednak nałóg wyjątkowo dobroczynny dla ciała i ducha, a także okazja do skompletowania bardzo interesującej garderoby. Ubrania do jogi charakteryzują się bowiem świetną jakością i naprawdę efektownym wzornictwem. Komfortowe ubrania do jogi Strój do jogi musi spełniać pewne wymagania, aby był praktyczny, funkcjonalny, nie ograniczał swobody ruchów, a tym samym nie zakłócał specyficznej filozofii tego treningu. Joga  to nie tylko sekwencje ruchów, ćwiczeń, ale także „coś dla

Pedicure – zadbane stopy i letnie trendy

Jak zadbać o efektowny pedicure, co w tym sezonie będziemy malować na paznokciach.

Bóle miesiączkowe – przyczyny, przebieg, leczenie

Nawet najbardziej skuteczne leki i wiedza o tym jak złagodzić bóle miesiączkowe, nie zastąpią konsultacji i badań

Bieg, nordic walking czy spacer dla zdrowia?

Popularne formy aktywności są dostępne praktycznie dla wszystkich – spacer, bieganie i nordic walking.

Zielono mi… na zdrowie

Niepozorna zielenina to prawdziwa skarbnica witamin, minerałów i bogactwo wartości odżywczych

Kosmetyki dla mężczyzn – udane zakupy, skuteczna pielęgnacja

Kosmetyki dla mężczyzn zajmują mniej miejsca w drogeriach, ale jest to naprawdę szeroki i różnorodny asortyment

Z kuchni do drogerii – dobroczynne zioła w kosmetyce

Rośliny mają dobroczynny wpływ na skórę, dlatego znajdują szerokie zastosowanie również w kosmetyce.

To będzie przyjemny długi weekend

Kwietniowe święta wielkanocne, majowy nieco dłuższy weekend, a za chwilkę znów teoretyczna szansa na nieco dłuższy wypoczynek. Czerwcowe święto Bożego Ciała oznacza bowiem możliwość zorganizowania sobie tzw. długiego weekendu. W moim przypadku oznacza to zdecydowanie więcej pracy, ale także ogromną satysfakcję jaką daje sprawianie przyjemności bliskim osobom.

działka

Weekend na działce moich rodziców

Weekend w wersji oszczędnej
Oczywiście jak spora część społeczeństwa, również ja oraz mój zapracowany małżonek, wykroiliśmy z zawodowych terminarzy tych kilka wolnych dni na okoliczność dłuższego weekendu. Myli się jednak ten kto sądzi, że będziemy relaksować się i łapać pierwszą opaleniznę nad jeziorami albo nad morzem. Nie planujemy również zwiedzania wrocławskiej lub gdańskiej Starówki ani kontemplowania bieszczadzkich pejzaży. Co jest poniekąd zrozumiałe, ponieważ mamy za sobą i przed sobą wydatki na aranżację mieszkania oraz edukację językową.

Przyjemnie i praktycznie w plenerze

kosiarka

Będę dzielnie kosić

Niemniej jednak czerwcowy długi weekend mamy zamiar spędzić nader aktywnie, pożytecznie, przyjemnie oraz na łonie natury. Wybieramy się w ukochane działkowe plenery moich rodziców, gdzie będziemy skutecznie łączyć przyjemne z pożytecznym. Przyjemnie, bo na łonie natury, bo z rodziną, a nasza ukochana czworonożna przyjaciółka Astra, będzie szaleć na zielonej trawce. Pożytecznie, bo zaplanowaliśmy odnowienie, pomalowanie tarasu, porządki w domu oraz skoszenie niemałej działki moich rodziców. Oczekuję w związku z tym ładnej pogody – bez deszczu, gdyż będziemy pracować na zewnątrz, słonecznej, aby słonko miało szansę opalić moje blade pozimowe ciało (oczywiście zabezpieczone kremem z filtrem).

Relaks, spacery i rozkosze grillowania

grill

Mąż już czeka na rodzinne grillowanie

Co poza tym? Tradycyjne spacery wśród łąk i lasów, rodzinne rozgrywki w badmintona, rowerowe przejażdżki. Oczywiście jak przystało na działkowe Polaków spotkania, będzie grillowanie. Małżonek już zaciera ręce i traktując weekendowy wypad na działkę jako zasłużoną przerwę w swojej zdrowej diecie. Jak sobie pomyślę ile pracy czeka na nas na działce, bez wyrzutów sumienia udzielam mu kilkudniowej dyspensy na rozsądne i niskokaloryczne odżywianie.

Zdjęcia: Shutterstock, Pinterest

About The Author

Reply