Kosmetyki Baby Dove – opinie mam są najcenniejsze

Szampon, krem czy balsam weryfikują mamy, które obserwują i oceniają, polecając te najlepsze.

Schudnij na wiosnę – zdrowa dieta i ruch

Przed nadejściem wiosny wiele osób myśli o zrzuceniu zbędnych kilogramów, które tak łatwo zgromadzić zimą.

Jak wybrać wyjątkowy prezent na 8 marca

Dobry pomysł na prezent na dzień kobiet jest zawsze mile widziany.

Kolory wiosny w garderobie i na głowie

Zestawienie najgorętszych kolorów na dany sezon przygotowuje znany na całym świecie Instytut Pantone.

Spójrz w przyszłość – najpopularniejsze kierunki studiów

Dziś młodzi ludzie studiują mając w perspektywie karierę, satysfakcjonującą pracę i dobre zarobki.

Cynamon – na zdrowie!

Cynamon to nie tylko korzenny aromat, ale też wiele cennych składników i właściwości korzystnych dla naszego zdrowia.

Bezpieczne i skuteczne bakterie kwasu mlekowego

Żywe kultury bakterii to drobnoustroje, które odpowiednio dawkowane, będą mieć korzystny wpływ na zdrowie

Zaburzenia snu – skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić

Zaburzenia snu dotyczą naprawdę dużej ilości osób i stają się poważnym wyzwaniem dla medycyny.

Piękna fryzura dla psiego pupila

Piesek wyczesany, czysty i zadbany to nie tylko kwestia estetyki i domena rasowych, wystawowych czworonogów. Warto wiedzieć, że każdy psiak, stylowy maltańczyk, energiczny terier i przesympatyczny kundelek, ma swoje potrzeby w tym zakresie. Czesanie psów, dbałość o zdrową, ładną sierść to żadna fanaberia, to podstawa pielęgnacji. Oczywiście zabiegi te wyglądają różnie w zależności od rodzaju sierści, jej długości oraz przeznaczenia pupila (np. na wystawy). Wszystkie pieski chcą być zadbane Nie trzeba być znawcą tematu, aby wiedzieć, że pielęgnacja psa może wyglądać różnie. Malutki york wymaga więcej zachodu, kosmetyków i wiedzy niż o wiele większy golden retriever czy labrador. Inne zabiegi

Ruskorex – maść i czopki na „wstydliwy” problem

Profilaktyka, konsultacja lekarska, odpowiednia terapia w razie konieczności (np. leki takie jak Ruskorex)

Warto wiedzieć – ulewanie u niemowląt

Jako świadoma kobieta planująca w niedługim czasie powiększenie rodziny, sporo czytam na tematy związane zarówno z ciążą, jak i szeroko rozumianym macierzyństwem. Uważam, że wiedza jest bardzo istotna, zwłaszcza w okresie, kiedy nie ma się jeszcze zbyt dużego doświadczenia. A taka jest przecież sytuacji praktycznie każdej kobiety debiutującej w jakże trudnej i pięknej roli mamy.
Dziś na tapecie ulewanie u niemowląt. Zabrzmiało to nieco dwuznacznie, ale na pewno jest to temat, któremu warto poświęcić nieco więcej uwagi.

niemowle je

Ulewanie – najczęściej po posiłku

Ulewanie – co trzeba wiedzieć
Zasadniczo ulewanie u niemowląt nie jest niczym niepokojącym, niezwykłym. Jednakże podobnie jak w przypadku większości spraw związanych z maleńkim dzieckiem, również tu trzymamy rękę na pulsie. Ulewanie u zdrowych dzieci jest fizjologiczną, bezbolesną czynnością, która polega na cofnięciu się pokarmu z żołądka do przełyku i powolnym wypłynięciu z buzi maluszka. Na ogół jest to sytuacja, która przytrafia się tuż po karmieniu, a wypływający pokarm może być lekko naddtrawiony. Z reguły ten niezbyt miły objaw ustępuje, kiedy dziecko zaczyna siadać i w takiej pozycji zjada swoje posiłki.

niemowlę

Ulewanie mija z reguły w ciągu kilku pierwszych miesięcy życia

Dlaczego maluszki ulewają
Przede wszystkim ze względu na niedojrzałość układu trawiennego, związaną z tym, że zwieracze przełyku nie pracują jeszcze w pełni dojrzale i prawidłowo. Co za tym idzie nie zatrzymują całego przyjętego pokarmu. Poza anatomiczną i przemijającą przyczyną, na ulewanie wpływają także czynniki takie jak zbyt szybkie i łapczywe jedzenie, w wyniku którego niemowlę połyka dużo powietrza. Czasem jest to efekt przejedzenia /przekarmienia, czyli ilości jedzenia, z którą mały żołądek nie radzi sobie.

po karmieniu

Pionowa pozycja po karmieniu

Jak poradzić sobie z ulewaniem u niemowląt
Oczywiście fizjologiczne ulewanie mija na ogół z czasem. Wraz z rozwojem układu pokarmowego, stopniowym pionizowaniem dziecka oraz coraz bardziej stałą dietą.
Warto jednak wiedzieć, co można zrobić, aby zapobiegać albo łagodzić ulewania u najmłodszych maluszków. A zatem mamy karmiące naturalnie, powinny prawidłowo przystawiać dziecko do piersi, aby nie łykało powietrza. Po każdym posiłku należy przez jakiś czas ponosić maleństwo w pozycji pionowej, aż nastąpi „odbicie”. Następnie układa się maluszka na boku, nie na wznak. Mamy karmiące mlekiem modyfikowanym mogą skonsultować z lekarzem wprowadzenie do diety specjalnego preparatu oznaczonego skrótem AR, który m.in. zagęszcza posiłek dziecka, utrudniając ulewanie.

Prawidłowe pozycje przy karmieniu

Rys: zdrowystartwprzyszlosc.pl

Rys: zdrowystartwprzyszlosc.pl

 

Rys: zdrowystartwprzyszlosc.pl

Rys: zdrowystartwprzyszlosc.pl

 

Rys:zdrowystartwprzyszlosc.pl

Rys: zdrowystartwprzyszlosc.pl

Kto szuka ten znajduje
Na pewno warto sięgać po różne źródła, od artykułów eksperckich aż po wypowiedzi i opinie innych rodziców. Dzieki temu można dowiedzieć się, jakie objawy mogą budzić niepokój. Odróżnić zwykłe ulewanie u niemowląt od poważnych alergii pokarmowych czy refluksu. Cennym źródłem informacji są tematyczne serwisy, blogi poświęcone macierzyństwu (np. http://swinki3.blox.pl/2015/08/Ups-ulalo-sie-1.html).

Zdjęcia: zdrowystartwprzyszlosc.pl, shutterstock

About The Author

Reply