Jak dbać o włosy – letnie wyzwania

Co zrobić, żeby po udanych wakacjach nie wyglądać jak strach na wróble, jak dbać o włosy?

Cytrynowo i zdrowo, czyli dobry tran dla dzieci

Warto wiedzieć jaki tran wybrać, aby zaspokoić zapotrzebowanie młodego organizmu.

Skuteczne, nowoczesne i ergonomiczne myjki ciśnieniowe

Myjki ciśnieniowe Husqvarna są łatwe w obsłudze, a jednocześnie bardzo skuteczne

Purina Beyond – dla zdrowia psich smakoszy

Na uwagę zasługują na pewno nowe karmy Purina Beyond, zbilansowane, pełnowartościowe, oparte na wysokiej jakości, naturalnych składnikach

Wolontariat – warto pomagać!

Wolontariat staje się sposobem na życie wielu osób – każdy może pomagać w takim zakresie na jaki go stać

plaża

Dlaczego warto wybrać się na urlop przed sezonem

Urlop przed sezonem to sposób na oszczędności, relaks i ucieczkę od tłumu turystów.

kozłowka

Zwiedzanie, relaks, piękne krajobrazy – turysto odwiedź lubelskie!

Wele ciekawego czeka na nas na wchodzie kraju, np. w mniej obleganym regionie województwa lubelskiego.

Grillowanie nie tylko na działce – grille elektryczne

TEFAL – grille elektryczne tego producenta są proste w obsłudze, ale można na nich przyrządzić naprawdę wyjątkowe dania.

Dieta i suplementacja – minerały i witaminy w ciąży

Zapotrzebowanie na minerały, składniki odżywcze oraz witaminy w ciąży jest wyższe.

odzież do jogi

Odzież do jogi unikalny look i design

Na pierwszy rzut oka zajęcia jogi mogą wydawać się proste, statyczne. Wystarczy jednak spróbować, aby przekonać się, że: po pierwsze joga to wymagająca forma aktywności, po drugie… pozytywnie wciąga i uzależnia. Jest to jednak nałóg wyjątkowo dobroczynny dla ciała i ducha, a także okazja do skompletowania bardzo interesującej garderoby. Ubrania do jogi charakteryzują się bowiem świetną jakością i naprawdę efektownym wzornictwem. Komfortowe ubrania do jogi Strój do jogi musi spełniać pewne wymagania, aby był praktyczny, funkcjonalny, nie ograniczał swobody ruchów, a tym samym nie zakłócał specyficznej filozofii tego treningu. Joga  to nie tylko sekwencje ruchów, ćwiczeń, ale także „coś dla

Warto wiedzieć – ulewanie u niemowląt

Jako świadoma kobieta planująca w niedługim czasie powiększenie rodziny, sporo czytam na tematy związane zarówno z ciążą, jak i szeroko rozumianym macierzyństwem. Uważam, że wiedza jest bardzo istotna, zwłaszcza w okresie, kiedy nie ma się jeszcze zbyt dużego doświadczenia. A taka jest przecież sytuacji praktycznie każdej kobiety debiutującej w jakże trudnej i pięknej roli mamy.
Dziś na tapecie ulewanie u niemowląt. Zabrzmiało to nieco dwuznacznie, ale na pewno jest to temat, któremu warto poświęcić nieco więcej uwagi.

niemowle je

Ulewanie – najczęściej po posiłku

Ulewanie – co trzeba wiedzieć
Zasadniczo ulewanie u niemowląt nie jest niczym niepokojącym, niezwykłym. Jednakże podobnie jak w przypadku większości spraw związanych z maleńkim dzieckiem, również tu trzymamy rękę na pulsie. Ulewanie u zdrowych dzieci jest fizjologiczną, bezbolesną czynnością, która polega na cofnięciu się pokarmu z żołądka do przełyku i powolnym wypłynięciu z buzi maluszka. Na ogół jest to sytuacja, która przytrafia się tuż po karmieniu, a wypływający pokarm może być lekko naddtrawiony. Z reguły ten niezbyt miły objaw ustępuje, kiedy dziecko zaczyna siadać i w takiej pozycji zjada swoje posiłki.

niemowlę

Ulewanie mija z reguły w ciągu kilku pierwszych miesięcy życia

Dlaczego maluszki ulewają
Przede wszystkim ze względu na niedojrzałość układu trawiennego, związaną z tym, że zwieracze przełyku nie pracują jeszcze w pełni dojrzale i prawidłowo. Co za tym idzie nie zatrzymują całego przyjętego pokarmu. Poza anatomiczną i przemijającą przyczyną, na ulewanie wpływają także czynniki takie jak zbyt szybkie i łapczywe jedzenie, w wyniku którego niemowlę połyka dużo powietrza. Czasem jest to efekt przejedzenia /przekarmienia, czyli ilości jedzenia, z którą mały żołądek nie radzi sobie.

po karmieniu

Pionowa pozycja po karmieniu

Jak poradzić sobie z ulewaniem u niemowląt
Oczywiście fizjologiczne ulewanie mija na ogół z czasem. Wraz z rozwojem układu pokarmowego, stopniowym pionizowaniem dziecka oraz coraz bardziej stałą dietą.
Warto jednak wiedzieć, co można zrobić, aby zapobiegać albo łagodzić ulewania u najmłodszych maluszków. A zatem mamy karmiące naturalnie, powinny prawidłowo przystawiać dziecko do piersi, aby nie łykało powietrza. Po każdym posiłku należy przez jakiś czas ponosić maleństwo w pozycji pionowej, aż nastąpi „odbicie”. Następnie układa się maluszka na boku, nie na wznak. Mamy karmiące mlekiem modyfikowanym mogą skonsultować z lekarzem wprowadzenie do diety specjalnego preparatu oznaczonego skrótem AR, który m.in. zagęszcza posiłek dziecka, utrudniając ulewanie.

Prawidłowe pozycje przy karmieniu

Rys: zdrowystartwprzyszlosc.pl

Rys: zdrowystartwprzyszlosc.pl

 

Rys: zdrowystartwprzyszlosc.pl

Rys: zdrowystartwprzyszlosc.pl

 

Rys:zdrowystartwprzyszlosc.pl

Rys: zdrowystartwprzyszlosc.pl

Kto szuka ten znajduje
Na pewno warto sięgać po różne źródła, od artykułów eksperckich aż po wypowiedzi i opinie innych rodziców. Dzieki temu można dowiedzieć się, jakie objawy mogą budzić niepokój. Odróżnić zwykłe ulewanie u niemowląt od poważnych alergii pokarmowych czy refluksu. Cennym źródłem informacji są tematyczne serwisy, blogi poświęcone macierzyństwu (np. http://swinki3.blox.pl/2015/08/Ups-ulalo-sie-1.html).

Zdjęcia: zdrowystartwprzyszlosc.pl, shutterstock

About The Author

Reply