Skuteczny i przyswajalny magnez z witaminą B6

Magne B6 – optymalne połączenie magnezu z witaminą B6.

Cukrzyca u kota – jedna z częstszych chorób endokrynologicznych

Cukrzyca, według obowiązującej definicji WHO, jest chorobą (a właściwie grupą chorób o złożonej etiologii) związaną z niedostatecznym wytwarzaniem i/lub działaniem insuliny oraz stanami hiperglikemii. Cukrzyca pierwotna obejmuje typy 1 oraz 2. U kotów stwierdza się, że jest to jedna z najczęściej występujących chorób endokrynologicznych. Co więcej, liczba zachorowań kociaków na cukrzycę stale wzrasta. W latach 60. i 70. ubiegłego wieku, odsetek kotów zmagających się z cukrzycą wynosił jeden przypadek na 1500. Lata 90. to już jeden przypadek zachorowania, na 250 kotów. Cukrzyca u kota staje się zatem dużym problemem dotyczącym całej populacji. Co powoduje cukrzycę u kota? Zaburzenia funkcjonowania trzustki

Domowe sposoby i skuteczny syrop na kaszel dla dzieci

Skuteczne sposoby oraz dobry syrop na kaszel dla dzieci to swoisty niezbędnik każdego rodzica

Kochamy kundelki!

Kochamy kundelki. Dla wielu osób to absolutnie bezdyskusyjne i prawdziwe stwierdzenie.

Vademecum rodzica – jak przewijać noworodka

Kiedy w grę wchodzi przewijanie noworodka, na początku pojawia się u rodziców obawa…

Biegunka u niemowlaka – elektrolity i probiotyki

Biegunka u niemowlaka niesie ryzyko odwodnienia, którego nigdy nie można lekceważyć.

Skuteczne leczenie i domowe sposoby na grypę

Dobrze zaopatrzona apteczka, domowe sposoby na grypę i przeziębienie oraz zdrowy rozsądek – to nasz jesienno – zimowy zestaw obowiązkowy

Smacznie, zdrowo, egzotycznie – pierś z kurczaka w sosie curry

Egzotyczny klasyk kulinarny, pierś z kurczaka w sosie curry – smacznie i zdrowo

Chrup orzechy na zdrowie!

Orzechy – najcenniejsze z bakalii, wyjątkowo wartościowe i smaczne.

Dieta i trening na redukcję – ogólne zasady

Dieta oraz trening będą skuteczne, jeśli określimy cel i dostosujemy plan treningowy oraz menu do tego celu.

Felix i orzechy, którym nie mogę się oprzeć

Skoro już przyznaję się do naszych małych grzeszków (vide wpis na temat trunków), wspomnę również o słabości do chrupiących przekąsek. Wieczorny, weekendowy seans, spotkanie z przyjaciółmi, wypad do kina, pubu…? Nie zdarzają się nam jakoś szczególnie często, ale prawie zawsze mamy wówczas pod ręką chrupiące co nieco.

orzeszki

Chrupiące małe co nieco

Chrupiący relaks
Tak, lubimy orzeszki. Na wiele sposobów i w różnych wariantach. Na słodko, na słono i pikantne, z owocami, z miodem, orzeszki solo, orzeszki do piwa i jako dodatek do przystawek oraz deserów. Zależy od sytuacji. Do kina zabieramy nasze ulubione Orzechy Felix prażone bez tłuszczu. Jakby nie patrzeć utłuszczone paluszki to średnia przyjemność w kinie. Dla gości przygotowuję np. smaczne sałatki z prażonymi orzeszkami. Oczywiście na stole pojawiają się także pikantne smakołyki tak lubiane przez mojego męża oraz moje ulubione pistacje.

Mistrzowskie orzechy Felix

felix orzechy

Lubimy orzechy Felix

Zdecydowanie preferujemy chrupiące specjały z logo Felix a orzechy w ich interpretacji to dla mnie mistrzostwo. Jeśli potrafię przy nich zapomnieć o kaloriach, nowych wąskich jeansach, w których chcę się nadal zmieścić, to znaczy że są naprawdę smaczne. Tak jak pisałam nie wyjadamy sobie z mężem ulubionych przysmaków. On preferuje chrupiące Crispersy, najlepiej paprykowe albo ziemne orzeszki, również wyraziste – z papryką. Ja mam delikatniejsze podniebienie, więc ochoczo chrupię migdały, nerkowce albo orzeszki z miodem. Oczywiście wiem, że orzechy to kaloryczna bomba, ale pamiętajmy również o ich nieocenionych wartościach odżywczych. Szczególnie, że jadam najchętniej naturalne, szlachetne orzeszki, nie smażone, nie solone – zdrowe.

wiewiórka

Wiewiórka też lubi orzeszki

A zresztą, po obejrzeniu kolejnego udanego spotu reklamowego, czuję się jak najbardziej usprawiedliwiona. W końcu nie tylko ja ulegam pokusie. Skoro ludzie i wiewiórki zrobią wszystko dla chrupania, nawet nie próbuję się oprzeć.

 
 
Zdjęcia: felixpolska.pl, Shutterstock, youtube.com

About The Author

Reply