Jak dbać o włosy – letnie wyzwania

Co zrobić, żeby po udanych wakacjach nie wyglądać jak strach na wróble, jak dbać o włosy?

Cytrynowo i zdrowo, czyli dobry tran dla dzieci

Warto wiedzieć jaki tran wybrać, aby zaspokoić zapotrzebowanie młodego organizmu.

Skuteczne, nowoczesne i ergonomiczne myjki ciśnieniowe

Myjki ciśnieniowe Husqvarna są łatwe w obsłudze, a jednocześnie bardzo skuteczne

Purina Beyond – dla zdrowia psich smakoszy

Na uwagę zasługują na pewno nowe karmy Purina Beyond, zbilansowane, pełnowartościowe, oparte na wysokiej jakości, naturalnych składnikach

Wolontariat – warto pomagać!

Wolontariat staje się sposobem na życie wielu osób – każdy może pomagać w takim zakresie na jaki go stać

plaża

Dlaczego warto wybrać się na urlop przed sezonem

Urlop przed sezonem to sposób na oszczędności, relaks i ucieczkę od tłumu turystów.

kozłowka

Zwiedzanie, relaks, piękne krajobrazy – turysto odwiedź lubelskie!

Wele ciekawego czeka na nas na wchodzie kraju, np. w mniej obleganym regionie województwa lubelskiego.

Grillowanie nie tylko na działce – grille elektryczne

TEFAL – grille elektryczne tego producenta są proste w obsłudze, ale można na nich przyrządzić naprawdę wyjątkowe dania.

Dieta i suplementacja – minerały i witaminy w ciąży

Zapotrzebowanie na minerały, składniki odżywcze oraz witaminy w ciąży jest wyższe.

odzież do jogi

Odzież do jogi unikalny look i design

Na pierwszy rzut oka zajęcia jogi mogą wydawać się proste, statyczne. Wystarczy jednak spróbować, aby przekonać się, że: po pierwsze joga to wymagająca forma aktywności, po drugie… pozytywnie wciąga i uzależnia. Jest to jednak nałóg wyjątkowo dobroczynny dla ciała i ducha, a także okazja do skompletowania bardzo interesującej garderoby. Ubrania do jogi charakteryzują się bowiem świetną jakością i naprawdę efektownym wzornictwem. Komfortowe ubrania do jogi Strój do jogi musi spełniać pewne wymagania, aby był praktyczny, funkcjonalny, nie ograniczał swobody ruchów, a tym samym nie zakłócał specyficznej filozofii tego treningu. Joga  to nie tylko sekwencje ruchów, ćwiczeń, ale także „coś dla

Jak poradzić sobie z chorobą lokomocyjną

Kiedy planujemy urlopowy wyjazd, wycieczkę weekendową, zastanawiamy się nad tym gdzie pojechać, co spakować, jaka trasa będzie najlepsza – najkrótsza, bezpieczna, ekonomiczna. W moim przypadku bardzo istotnym elementem jest również zaopatrzenie się w środki, które pomogą mi przetrwać podróż bez męczących objawów choroby lokomocyjnej.

choroba lokomocyjna

Choroba lokomocyjna – niezależnie od środka lokomocji

Trudna podróż z chorobą lokomocyjną
Według statystyk choroba lokomocyjna dotyczy aż 50%… dzieci. Ja co prawda już dawno wyrosłam ze skakanki i krótkich spodenek, ale niestety przykre objawy towarzyszące podróżom wcale nie minęły. Odkąd pamiętam borykam się z nudnościami, bólem i zawrotami głowy w czasie jazdy samochodem, autobusem czy w samolocie. Niestety takie perypetie dotykają mnie czasami nawet na bardzo krótkich odcinkach, np. kiedy jadę jako pasażer na trasie zaledwie kilku przecznic. Ponadto wiem już, że kiepskie samopoczucie, które może towarzyszyć moim podróżom utrzymuje się jeszcze co najmniej kilka godzin po tym jak wysiądę z auta czy autokaru. Dlatego zawsze pamiętam o mojej chorobie lokomocyjnej i leczeniu profilaktycznym.

Dlaczego chorujemy podczas podróży
Wszyscy znamy pojęcie „choroba lokomocyjna”, ale może nie każdy wie z czego wynikają tak nieprzyjemne doznania i objawy jak wymioty, nudności, osłabienie i ból głowy. Zgodnie z definicją takie reakcje organizmu to efekt niemożności przetworzenia przez mózg sprzecznych sygnałów, dotyczących pozycji oraz ruchu ciała. W przypadku osób cierpiących na chorobę lokomocyjną zmysły równowagi oraz wzroku nie radzą sobie z takimi pozornie sprzecznymi informacjami. Na ogół jest to problem, który dotyczy małych dzieci, niemniej jednak ja jestem najlepszym przykładem na to, że z pewnych rzeczy niestety się nie wyrasta.

aviomarin

Aviomarin – nieodłączny towarzysz w podróży

Moje sposoby na chorobę lokomocyjną
Choroba lokomocyjna i leczenie profilaktyczne, zapobieganie uciążliwym objawom w czasie podróży, to dla mnie jeden z priorytetów przed każdym wyjazdem. Niezależnie od tego jakim środkiem lokomocji podróżuję zawsze mam pod ręką Aviomarin i pamiętam o pewnych zasadach. Przed wszystkim przed wyjazdem czy lotem zjadam naprawdę lekki posiłek. Ale jeśli podróż ma trwać nieco dłużej nigdy nie jestem na czczo, gdyż unikam podjadania w czasie jazdy. Jako pasażer samochodu dzielnie i skutecznie walczę o miejsce z przodu, ponieważ objawy choroby lokomocyjnej znacznie bardziej dają się we znaki na tylnych siedzeniach. Zdecydowanie unikam czytania, szczerze mówiąc staram się nie czytać nawet sms-ów. Sprawdziłam już na własnej skórze, że kiepskie samopoczucie i nudności pojawiają się nawet po lekturze krótkiej informacji na moim smartfonie.

pies

Psy też cierpią na chorobę lokomocyjną

Temat choroby lokomocyjnej jest jak najbardziej na czasie. Wiosenna aura sprzyja wyjazdom, zapewne wybierzemy się w jakieś malownicze miejsce w czasie majowego weekendu. Przed nami pierwsza wyprawa z naszym nowym psim przyjacielem. A zatem na pewno zapytam weterynarza o ewentualne objawy choroby lokomocyjnej i leczenie w przypadku czworonożnych pasażerów.

Zdjęcia: Shutterstock, aviomarin.com.pl, motionsickness.com.au, smartdriving.co.uk

About The Author

Reply