Zdrowie pupila – pełnowartościowe karmy dla psów

Odpowiednio dobrane pełnowartościowe karmy dla psów zapewnią im zdrowie, kondycję, odporność, energię, oczywiście będą im także smakować.

Odparzenia pieluszkowe – jak im zapobiec i jak je leczyć

Skóra niemowląt jest delikatna, a odparzenia pieluszkowe spędzają sen z powiek najbardziej troskliwym mamom

Kondycja, wymarzona sylwetka i… skakanka

Skakanka to nie tylko spalanie kalorii, skacząc systematycznie pracujemy nad całym ciałem

Trendy jesienne – dla każdego coś… nowego

Trendy na sezon jesienny są wyjątkowo interesujące, charakterne i różnorodne

A może staycation, czyli wakacje w domu?

Wiele osób wybiera raz na jakiś czas tzw. opcję staycation, czyli wakacje w domu

Efektywne ćwiczenia na mięśnie rąk dla kobiet

Kobiety po macoszemu traktują ćwiczenia na mięśnie rąk – ramiona, tricepsy i bicepsy.

Kultowe fasony sukienek – skorzystaj z wyprzedaży!

Warto wykorzystać okazję i kupić wymarzoną sukienkę, najbardziej modne i ponadczasowe fasony

Proteza zębowa, czyli jak się cieszyć „trzecimi zębami”

Proteza zębowa ratuje życie towarzyskie, przywraca swobodny, szczery uśmiech, poprawia samopoczucie.

Kapelusze słomkowe – nieodzowny letni dodatek

W tym sezonie królują kapelusze, najczęściej słomkowe, są stylowe, piękne, nadają wyjątkowy charakter stylizacji

Pizza Hut w Gdyni

Pizza Hut to doskonały przykład dobrego jedzenia – odpowiada tym samym, wysokim standardom na całym świecie

Jak poradzić sobie z chorobą lokomocyjną

Kiedy planujemy urlopowy wyjazd, wycieczkę weekendową, zastanawiamy się nad tym gdzie pojechać, co spakować, jaka trasa będzie najlepsza – najkrótsza, bezpieczna, ekonomiczna. W moim przypadku bardzo istotnym elementem jest również zaopatrzenie się w środki, które pomogą mi przetrwać podróż bez męczących objawów choroby lokomocyjnej.

choroba lokomocyjna

Choroba lokomocyjna – niezależnie od środka lokomocji

Trudna podróż z chorobą lokomocyjną
Według statystyk choroba lokomocyjna dotyczy aż 50%… dzieci. Ja co prawda już dawno wyrosłam ze skakanki i krótkich spodenek, ale niestety przykre objawy towarzyszące podróżom wcale nie minęły. Odkąd pamiętam borykam się z nudnościami, bólem i zawrotami głowy w czasie jazdy samochodem, autobusem czy w samolocie. Niestety takie perypetie dotykają mnie czasami nawet na bardzo krótkich odcinkach, np. kiedy jadę jako pasażer na trasie zaledwie kilku przecznic. Ponadto wiem już, że kiepskie samopoczucie, które może towarzyszyć moim podróżom utrzymuje się jeszcze co najmniej kilka godzin po tym jak wysiądę z auta czy autokaru. Dlatego zawsze pamiętam o mojej chorobie lokomocyjnej i leczeniu profilaktycznym.

Dlaczego chorujemy podczas podróży
Wszyscy znamy pojęcie „choroba lokomocyjna”, ale może nie każdy wie z czego wynikają tak nieprzyjemne doznania i objawy jak wymioty, nudności, osłabienie i ból głowy. Zgodnie z definicją takie reakcje organizmu to efekt niemożności przetworzenia przez mózg sprzecznych sygnałów, dotyczących pozycji oraz ruchu ciała. W przypadku osób cierpiących na chorobę lokomocyjną zmysły równowagi oraz wzroku nie radzą sobie z takimi pozornie sprzecznymi informacjami. Na ogół jest to problem, który dotyczy małych dzieci, niemniej jednak ja jestem najlepszym przykładem na to, że z pewnych rzeczy niestety się nie wyrasta.

aviomarin

Aviomarin – nieodłączny towarzysz w podróży

Moje sposoby na chorobę lokomocyjną
Choroba lokomocyjna i leczenie profilaktyczne, zapobieganie uciążliwym objawom w czasie podróży, to dla mnie jeden z priorytetów przed każdym wyjazdem. Niezależnie od tego jakim środkiem lokomocji podróżuję zawsze mam pod ręką Aviomarin i pamiętam o pewnych zasadach. Przed wszystkim przed wyjazdem czy lotem zjadam naprawdę lekki posiłek. Ale jeśli podróż ma trwać nieco dłużej nigdy nie jestem na czczo, gdyż unikam podjadania w czasie jazdy. Jako pasażer samochodu dzielnie i skutecznie walczę o miejsce z przodu, ponieważ objawy choroby lokomocyjnej znacznie bardziej dają się we znaki na tylnych siedzeniach. Zdecydowanie unikam czytania, szczerze mówiąc staram się nie czytać nawet sms-ów. Sprawdziłam już na własnej skórze, że kiepskie samopoczucie i nudności pojawiają się nawet po lekturze krótkiej informacji na moim smartfonie.

pies

Psy też cierpią na chorobę lokomocyjną

Temat choroby lokomocyjnej jest jak najbardziej na czasie. Wiosenna aura sprzyja wyjazdom, zapewne wybierzemy się w jakieś malownicze miejsce w czasie majowego weekendu. Przed nami pierwsza wyprawa z naszym nowym psim przyjacielem. A zatem na pewno zapytam weterynarza o ewentualne objawy choroby lokomocyjnej i leczenie w przypadku czworonożnych pasażerów.

Zdjęcia: Shutterstock, aviomarin.com.pl, motionsickness.com.au, smartdriving.co.uk

About The Author

Reply