Pyszne pasztety – na śniadanie i od święta

Parafrazując słowa poety możemy z dumą powiedzieć, że Polacy nie gęsi i swoje pasztety mają

Przygotuj włosy do zimy

Sezon jesienno – zimowy bywa największym wyzwaniem dla włosów

Fosfolipidy – dlaczego są tak ważne dla wątroby

Pojęcia takie jak hepatocyty, fosfolipidy czy też funkcje wątroby, powinny być nam znane.

Jesień w parku – dla zdrowia i dla zabawy

Jesienny park zamiast telewizora i komputera!

Chroń skórę, sięgnij po Iwostin Solecrin

Wielbiciele opalania powinni wiedzieć, że słońce to nie samo dobro, może negatywnie wpływać na skórę i zagrażać zdrowiu

Ekologiczna żywność – postaw na zdrowie

Jakie wymagania musi spełniać zdrowe jedzenie, aby można było uznać je za wartościową żywność ekologiczną

Zdrowie pupila – pełnowartościowe karmy dla psów

Odpowiednio dobrane pełnowartościowe karmy dla psów zapewnią im zdrowie, kondycję, odporność, energię, oczywiście będą im także smakować.

Odparzenia pieluszkowe – jak im zapobiec i jak je leczyć

Skóra niemowląt jest delikatna, a odparzenia pieluszkowe spędzają sen z powiek najbardziej troskliwym mamom

Kondycja, wymarzona sylwetka i… skakanka

Skakanka to nie tylko spalanie kalorii, skacząc systematycznie pracujemy nad całym ciałem

Trendy jesienne – dla każdego coś… nowego

Trendy na sezon jesienny są wyjątkowo interesujące, charakterne i różnorodne

Leczenie zaparć z serwisem stopzaparciom.pl

Niestety nasza codzienność to nie tylko interesująca praca, spotkania towarzyskie, interesujące książki, filmy czy zakupy na wyprzedażach. Jednym z najistotniejszych obszarów jest bez wątpienia zdrowie, o którym już wieszcz pisał, że warto je cenić… Szczególnie ważnym i trudnym zagadnienie są tzw. tematy tabu, wstydliwe pytania czy problemy, które często są przemilczane.

nocnik

Zaparcia mogą pojawić się w każdym wieku

Zaparcia – trudny, ale ważny temat
Zaparcia – z całą pewnością nie jest to najbardziej wdzięczny temat. Niestety dla wielu osób trudny do poruszenia nawet w rozmowie z lekarzem. Tymczasem jest to przypadłość występująca dość często, dotyczy osób w każdym wieku – od niemowląt po seniorów. Oczywiście doskonale wiemy, że dolegliwość ta może być naprawdę uciążliwa, bolesna. Warto jednak wiedzieć, że zaparcia mogą być groźne dla zdrowia i życia, a także towarzyszą poważnym schorzeniom. Z drugiej strony bardzo często przyczyny problemów z wypróżnianiem są dość oczywiste i można je wyeliminować. Dlatego wiedza na ten temat jest niezwykle istotna i potrzebna. Ja wiele cennych informacji na temat symptomów, sposobów leczenia zaparć, diety itp., znalazłam na stronie stopzaparciom.pl.

Powiedz stop zaparciom

sałatka

Zdrowa dieta to podstawa

Można powiedzieć, że serwis jest prawdziwą skarbnicą wiadomości, które są podane w sposób jasny, czytelny i zrozumiały. Zawiera informacje o specyfice zaparć, rozpoznaniu, ale także o sposobach radzenia sobie z tym problemem. Oczywiście przewlekłe, uporczywe zaparcia wymagają konsultacji lekarskiej, badań, diagnostyki, Niemniej jednak zawsze warto sprawdzić czy nasze codzienne przyzwyczajenia, nawyki żywieniowe, tryb życia nie sprzyjają takim nieregularnym wypróżnieniom. W serwisie stopzaparciom.pl bardzo istotną część stanowi profilaktyka i leczenie zaparć. Co ciekawe wiele kluczowych metod jest w naszym zasięgu i słusznie kojarzą się z tzw. zdrowym trybem życia.

 

jelito

Istotna jest prawidłowa perystaltyka jelit

Zaparcia -to warto wiedzieć
Kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o leczenie zaparć, ma oczywiście dieta. Powinna być bogata w produkty zawierające błonnik. A zatem niech na naszych talerzach pojawią się świeże warzywa i owoce, pieczywo pełnoziarniste, razowe, i takie same makarony. Bardzo ważne jest również wypijanie odpowiedniej ilości płynów, najlepiej wody. Jak się okazuje na regularność wypróżnień wpływa również zdrowy ruch. Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna stymuluje perystaltykę jelit.

dulcobis

Skuteczne środki przeciw zaparciom

Zdarza się również, że w leczeniu zaparć stosuje się doraźne środki farmakologiczne. W naszej apteczce, w żelaznym zestawie są np. tabletki Dulcobis, które uaktywniają się dopiero w jelicie grubym i działają przeczyszczająco.
Nie należy także zapominać, ze zawsze wskazana jest konsultacja lekarska, zwłaszcza przy długotrwałych uciążliwych zaparciach.

 

Zdjęcia: stopzaparciom.pl, shutterstock

About The Author

Reply