Żywienie niemowląt – jak przygotować mleko modyfikowane

Wybór odpowiedniej mieszanki i wiedza o tym, jak przygotować mleko modyfikowane, są bardzo ważne dla każdej młodej mamy

Grecja – doskonały pomysł na udany urlop

Greca to wymarzony i zawsze modny kierunek wyjazdów urlopowych i wycieczek krajoznawczych

Wiosenne przeziębienie u dzieci

Przeziębienie u dzieci nie jest stanem wyjątkowym, w okresie budowania odporności dzieci chorują nawet kilkanaście razy w ciągu roku

Motywy roślinne, ekologia i egzotyka we wnętrzach

Bardzo modne motywy roślinne mogą stanowić główny motyw, ale także efektowne dodatki, dekoracje, akcesoria.

zdobienie paznokci

Stemplowanie paznokci – jak zacząć?

Stemplowanie paznokci to jedna z najpopularniejszych obecnie metod ich zdobienia. Pozwala ona dość szybko i łatwo zamienić zwykły manicure w mało dzieło sztuki. I to bez czasochłonnego i wymagającego ręcznego malowania wzorów. Teraz wystarczy odbicie wzorów z płytek oraz przeniesienie ich na paznokci. I gotowe!

Jak zacząć biegać – oto jest pytanie…

Kluczowe znaczenie ma odpowiedź na pytanie – jak zacząć biegać tak, aby stało się to pasją, przyzwyczajeniem, czymś ważnym, a nawet niezbędnym.

Niebanalne buty na wiosnę

Wyobraźni projektantom nie brakuje i zapewniają nam prawdziwy diabelski młyn z butami

lampa do paznokci

Lampa LED do paznokci – jak dobrze wybrać?

Manicure żelowy i hybrydowy cieszy się dziś ogromną popularnością. I nie ma się co dziwić, jego wykonanie nie jest wcale skomplikowane, a pozwala na uzyskanie trwałego efektu, dzięki czemu paznokcie są bardzo zadbane i atrakcyjne.

Co na kaszel dla małego dziecka

Co na kaszel u najmłodszych pacjentów? Jak ulżyć i nie zakłócać mechanizmu samooczyszczania dróg oddechowych

Dlaczego smakuje nam kurczak w sosie kurkowym?

Często sięgam po przepisy na dania z drobiu, np. takie jak kurczak w sosie kurkowym.

Leczenie zaparć z serwisem stopzaparciom.pl

Niestety nasza codzienność to nie tylko interesująca praca, spotkania towarzyskie, interesujące książki, filmy czy zakupy na wyprzedażach. Jednym z najistotniejszych obszarów jest bez wątpienia zdrowie, o którym już wieszcz pisał, że warto je cenić… Szczególnie ważnym i trudnym zagadnienie są tzw. tematy tabu, wstydliwe pytania czy problemy, które często są przemilczane.

nocnik

Zaparcia mogą pojawić się w każdym wieku

Zaparcia – trudny, ale ważny temat
Zaparcia – z całą pewnością nie jest to najbardziej wdzięczny temat. Niestety dla wielu osób trudny do poruszenia nawet w rozmowie z lekarzem. Tymczasem jest to przypadłość występująca dość często, dotyczy osób w każdym wieku – od niemowląt po seniorów. Oczywiście doskonale wiemy, że dolegliwość ta może być naprawdę uciążliwa, bolesna. Warto jednak wiedzieć, że zaparcia mogą być groźne dla zdrowia i życia, a także towarzyszą poważnym schorzeniom. Z drugiej strony bardzo często przyczyny problemów z wypróżnianiem są dość oczywiste i można je wyeliminować. Dlatego wiedza na ten temat jest niezwykle istotna i potrzebna. Ja wiele cennych informacji na temat symptomów, sposobów leczenia zaparć, diety itp., znalazłam na stronie stopzaparciom.pl.

Powiedz stop zaparciom

sałatka

Zdrowa dieta to podstawa

Można powiedzieć, że serwis jest prawdziwą skarbnicą wiadomości, które są podane w sposób jasny, czytelny i zrozumiały. Zawiera informacje o specyfice zaparć, rozpoznaniu, ale także o sposobach radzenia sobie z tym problemem. Oczywiście przewlekłe, uporczywe zaparcia wymagają konsultacji lekarskiej, badań, diagnostyki, Niemniej jednak zawsze warto sprawdzić czy nasze codzienne przyzwyczajenia, nawyki żywieniowe, tryb życia nie sprzyjają takim nieregularnym wypróżnieniom. W serwisie stopzaparciom.pl bardzo istotną część stanowi profilaktyka i leczenie zaparć. Co ciekawe wiele kluczowych metod jest w naszym zasięgu i słusznie kojarzą się z tzw. zdrowym trybem życia.

 

jelito

Istotna jest prawidłowa perystaltyka jelit

Zaparcia -to warto wiedzieć
Kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o leczenie zaparć, ma oczywiście dieta. Powinna być bogata w produkty zawierające błonnik. A zatem niech na naszych talerzach pojawią się świeże warzywa i owoce, pieczywo pełnoziarniste, razowe, i takie same makarony. Bardzo ważne jest również wypijanie odpowiedniej ilości płynów, najlepiej wody. Jak się okazuje na regularność wypróżnień wpływa również zdrowy ruch. Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna stymuluje perystaltykę jelit.

dulcobis

Skuteczne środki przeciw zaparciom

Zdarza się również, że w leczeniu zaparć stosuje się doraźne środki farmakologiczne. W naszej apteczce, w żelaznym zestawie są np. tabletki Dulcobis, które uaktywniają się dopiero w jelicie grubym i działają przeczyszczająco.
Nie należy także zapominać, ze zawsze wskazana jest konsultacja lekarska, zwłaszcza przy długotrwałych uciążliwych zaparciach.

 

Zdjęcia: stopzaparciom.pl, shutterstock

About The Author

Reply